Malanów: Radni głosowali nad nowymi stawkami podatków

Malanów

Kwestie dotyczące określenia stawek podatków były jednym z punktów czwartkowych (25 listopada) obrad rady gminy Malanów. W przyszłym roku mieszkańcom przyjdzie zapłacić nieco więcej.

Jak podkreślano, wyznacznikiem do zmian stawek podatku jest wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogłaszany przez Prezesa GUS, który w tym roku wyniósł 3,6 proc. Podobnie jak w przypadku wielu samorządów w powiecie tureckim opłaty, które bedą w przyszłym roku ponosić mieszkańcy wzrosną właśnie o taką wartość. W roku 2022 stawki podatków kształtować się będą następująco:

- od budynków mieszkalnych - 0,64 zł/m2,
- od nieruchomości związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej - 24,70 zł/m2.
- od nieruchomości zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnym - 11,44 zł/m2,
- od nieruchomości związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych - 4,00 zł/m2,
- od pozostałych nieruchomości, w tym na prowadzenie odpłatnej, statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego - 4,37 zł/m2,

- od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej - 0,99 zł/m2
- od gruntów pod wodami powierzchniowymi - 4,99 zł/ha,
od gruntów pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej, statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego. – 0,22 zł/m2.
od nieruchomości niezabudowanych objętych obszarem rewitalizacji - 3,22 zł/m2.

Podstawą do ustalenia wysokości podatku jest komunikat GUS w sprawie średniej ceny skupu żyta. W tym roku maksymalna stawka została ustalona na poziomie 61,48 zł za 1 dt (czyli o 2,93 zł więcej niż w roku ubiegłym), natomiast w gminie Malanów stawka ta została obniżona o 16,48 zł czyli do kwoty 45 zł za 1 dt. Radni pozostawili również bez zmian podatek od środków transportowych.

Razem oddali ponad 21 litrów krwi
Kobieta uwierzyła oszustom i wyrzuciła pieniądze p...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - malanowianka jedna w sobota, 27 listopada 2021 12:04

Na następnej sesji podniesiecie sobie diety?
Skoro w Malanowie kompletnie nic się nie dzieje, to chyba tylko na wasze wypłaty?
Samorząd ma ochotę też sadzić więcej lipy - prawie 450zł za sztukę.

Na następnej sesji podniesiecie sobie diety? Skoro w Malanowie kompletnie nic się nie dzieje, to chyba tylko na wasze wypłaty? Samorząd ma ochotę też sadzić więcej lipy - prawie 450zł za sztukę.
Gość
poniedziałek, 17 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.