Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Marcin Derucki: Internet pamięta, koniec więc z kłamstwami

kwb

Właśnie przeczytałem list Marczewskiego i na usta ciśnie mi się jedno pytanie: kiedy Pan kłamie, Panie Marczewski? Teraz, czy kilka lat temu, gdy publicznie krytykował Platformę Obywatelską za sprzedaż kopalni? Widzę, że pamięć już Pana zawodzi, chyba że to celowa POmroczność? No chyba, że to skutki uboczne pana sojuszu z Dariuszem Młynarczykiem. Tak się składa, że w dzisiejszych czasach mamy internet, a ten nie zapomina. Nie da się go spalić, jak niewygodnych dokumentów.

Jeżeli chodzi o kwestię sprzedaży kopalni, pozwolę oddać głos... Panu:

„– Nie mogę się nadziwić, ile musi być zakłamania i takiej hucpy w człowieku, w przewodniczącym powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej, który wypisuje takie rzeczy. Młynarczyk i Platforma to powinni być ostatni w Turku [...] którzy wykazują rzekome błędy innym, podczas gdy ta partia narobiła tyle szkód w kraju i tutaj w Turku. Poprzez działania Platformy, poprzez tę cholerną sprzedaż, prywatyzację za bezcen kopalni, doprowadza się Turek do stanu takiego, o którym nawet kiedyś byśmy nie pomyśleli.” To mówił Pan, panie Marczewski kilka lat temu [„Marczewski zmieszał Młynarczyka z błotem” w Turek.net.pl, link poniżej].

Kiedy więc Pan kłamał w kwestii prywatyzacji i sprzedaży kopalni? Wtedy, czy teraz?

Powróćmy jeszcze na chwilę do czasów, gdy ważyły się losy KWB "Adamów". Pamięta Pan te strajki? Bo ja tak. Można sobie z resztą o nich poczytać w internetowym biuletynie kopalni oraz na stronach lokalnych portali. Jeżeli Pan nie pamięta lub chciałby Pan zapomnieć, to niestety się nie da - proszę zobaczyć zdjęcia z tamtych wydarzeń. Wtedy stał Pan, Panie Marczewski, po stronie protestujących górników. Z resztą Pan Pańczyk też tam był. Tak, ten sam Pańczyk, co razem z Panem i Lewicą popiera teraz... Rybarskiego! Co po przeczytaniu Pańskiego tekstu mają o Panu pomyśleć właśnie ci górnicy? Zawsze staje Pan po stronie, gdzie można coś skorzystać?

Pamięta Pan, co wtedy mówił prezes kopalni, Pan Rybarski? „- Nie będzie tak, że wszystkie przywileje, gwarancje pracy i płacy zostaną zerwane. Jest wola rozmów ze strony elektrowni i trzeba je kontynuować” – to właśnie były słowa ówczesnego prezesa zarządu KWB „Adamów” [źródło: „Protest górników w Turku”, portal turek.naszemiasto.pl].

A teraz kolejny, ważniejszy cytat dotyczący tego samego wydarzenia: „Prezes Zarządu KWB „Adamów” SA Piotr Rybarski w swoim wystąpieniu starał się łagodzić nastroje załogi i apelował o spokojne rozwiązanie nurtującego problemu poprzez dalsze prowadzenie rozmów. Poinformował zebranych pracowników, że funkcjonowanie Kopalni, a co z tym się wiąże i zatrudnienie pracowników, będzie przedłużone na następne kilkadziesiąt lat [wyróżnienie moje – M.D.], ponieważ powstaną nowe odkrywki na złożach węgla brunatnego „Siąszyce-Grochowy” oraz „Piaski” [„Demonstrowali w obronie miejsc pracy”, www.kwbadamow.com.pl].

Może Pan nie wierzyć, ale górnicy wciąż pamiętają, co się później zadziało.

Jeżeli chodzi zaś o jakieś Pańskie wyimaginowane bilbordy, to mam do powiedzenia tylko jedno. To właśnie Platforma Obywatelska w Turku wywieszała hejterskie bilbordy, których celem było uderzenie w burmistrza. Kwestii sprzedaży kopalni górnikom i ich rodzinom przypominać nie trzeba. O reszcie pamięta internet.

Marcin Derucki

Linki do materiałów źródłowych:

1. http://www.kwbadamow.com.pl/artykul.asp?fold=a005%20Pikieta
2. https://turek.naszemiasto.pl/protest-gornikow-w-turku/ar/c3-1423023

foto: kolaż zdjęć ze strony www.kwbadamow.com.pl

Funkcjonariuszka turkowskiej policji wyróżniona Kr...
Zapraszamy na szkolenie „Przetwórstwo na poziomie ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 6

Gość - DEJPINIAZEKBOZI w czwartek, 18 kwietnia 2024 03:33

Panie MM zapisał się Pan już na kartach historii. Historii niechlubnej, jak człowiek mierny, bierny ale wierny. Proszę pozostać historią w zaciszu swojego domu.

Panie MM zapisał się Pan już na kartach historii. Historii niechlubnej, jak człowiek mierny, bierny ale wierny. Proszę pozostać historią w zaciszu swojego domu.
Gość - Paweł w środa, 17 kwietnia 2024 14:22

Panie Derucki a może starczy odwagi i pan opisze w jakich okolicznościach pańska żona znalazła zatrudnienie w biblioteceza czasów Burmistrza Antosika.Czytelnicy chętnie poczytają. Strach u kandydata Antosika na maksa bo wie ,że klęska jest .Żadne paszkwile nie pomogą .Wybieram pana Rybarskiego w niedzielę.

Panie Derucki a może starczy odwagi i pan opisze w jakich okolicznościach pańska żona znalazła zatrudnienie w biblioteceza czasów Burmistrza Antosika.Czytelnicy chętnie poczytają. Strach u kandydata Antosika na maksa bo wie ,że klęska jest .Żadne paszkwile nie pomogą .Wybieram pana Rybarskiego w niedzielę.
Gość - Mieszkaniec w środa, 17 kwietnia 2024 12:34

Liczy pan na to, że funkcja Prezesa Spółki jest funkcją, która jest w naszych wyobrażeniach ponad wszystko?

Panie Derucki proszę zapoznać się z pojęciem Prezesa Spółki. Proszę sprawdzić jaką ma odpowiedzialność, jakie ma zadania i jakie wykonuje funkcje. Proszę poczytać o pojęciu Akcjonariusz, Zarząd Spółki, Rada Nadzorcza, Walne Zgromadzenie, kto powołuje zarząd etc., a wtedy dojdzie Pan do wniosku (być może już wie) kto najważniejsze decyzje podejmuje i jakie możliwości powstrzymania w zamykaniu kopalni ma w tym wszystkim prezes pełniący funkcję reprezentanta.

Dobrze pan pewnie wie, że uchwały w spółce akcyjnej są podejmowane przez zarząd spółki (w tym również szumnie brzmiący prezes reprezentant) i radę nadzorczą. Zakładam, że wiedza pana radnego jest na tyle imponująca i wie, że decyzje podejmowane są bezwzględną większością głosów, chyba że jest równość no to czasem statut daje możliwość głosu „silniejszego”. Czy w kwestii zamknięcia kopalni sam prezes może cofnąć decyzje większości bądź cofnąć decyzje „właściciela” popartego przez większość w oparciu o obowiązujące przepisy prawne? Czy pozostanie mu tylko jako kapitan statku w miarę możliwości zadbać o bezpieczne lądowanie dla wszystkich zatrudnionych i zbierać pręgi od tych co nie rozumieją jak spółki funkcjonują?

Jestem pewny, że powyższe jest panu znane. Ale rozumiem autora tego tekstu, jego cel i napiszę krótko i bardzo delikatnie „cały Marcin Derucki ha ha ha ”. Zanosi się, że pana głos nie tylko w radzie będzie w mniejszości panie Marcinie. Ja mieszkaniec Turku oczekuję, aby pan zrealizował wszystkie założone cele i propozycje będąc w mniejszości (może z diety?). Jeśli w pana wykonaniu niemożliwe stanie się możliwe uwierzę, że powyższy artykuł to nie tylko bicie w przeciwnika. Ja tego nie kupuję panie Marcinie i myślę, że mieszkańcy też wiedzą o co dokładnie chodzi w powyższym tekście.

Tak już poza powyższym: lubię słuchać mądrych ludzi bo manipulant, politykier może być tylko cwany próbując wskórać coś chaosem, odwróceniem uwagi nie wnosząc merytorycznej treści w mowie i piśmie.

Liczy pan na to, że funkcja Prezesa Spółki jest funkcją, która jest w naszych wyobrażeniach ponad wszystko? Panie Derucki proszę zapoznać się z pojęciem Prezesa Spółki. Proszę sprawdzić jaką ma odpowiedzialność, jakie ma zadania i jakie wykonuje funkcje. Proszę poczytać o pojęciu Akcjonariusz, Zarząd Spółki, Rada Nadzorcza, Walne Zgromadzenie, kto powołuje zarząd etc., a wtedy dojdzie Pan do wniosku (być może już wie) kto najważniejsze decyzje podejmuje i jakie możliwości powstrzymania w zamykaniu kopalni ma w tym wszystkim prezes pełniący funkcję reprezentanta. Dobrze pan pewnie wie, że uchwały w spółce akcyjnej są podejmowane przez zarząd spółki (w tym również szumnie brzmiący prezes reprezentant) i radę nadzorczą. Zakładam, że wiedza pana radnego jest na tyle imponująca i wie, że decyzje podejmowane są bezwzględną większością głosów, chyba że jest równość no to czasem statut daje możliwość głosu „silniejszego”. Czy w kwestii zamknięcia kopalni sam prezes może cofnąć decyzje większości bądź cofnąć decyzje „właściciela” popartego przez większość w oparciu o obowiązujące przepisy prawne? Czy pozostanie mu tylko jako kapitan statku w miarę możliwości zadbać o bezpieczne lądowanie dla wszystkich zatrudnionych i zbierać pręgi od tych co nie rozumieją jak spółki funkcjonują? Jestem pewny, że powyższe jest panu znane. Ale rozumiem autora tego tekstu, jego cel i napiszę krótko i bardzo delikatnie „cały Marcin Derucki ha ha ha ”. Zanosi się, że pana głos nie tylko w radzie będzie w mniejszości panie Marcinie. Ja mieszkaniec Turku oczekuję, aby pan zrealizował wszystkie założone cele i propozycje będąc w mniejszości (może z diety?). Jeśli w pana wykonaniu niemożliwe stanie się możliwe uwierzę, że powyższy artykuł to nie tylko bicie w przeciwnika. Ja tego nie kupuję panie Marcinie i myślę, że mieszkańcy też wiedzą o co dokładnie chodzi w powyższym tekście. Tak już poza powyższym: lubię słuchać mądrych ludzi bo manipulant, politykier może być tylko cwany próbując wskórać coś chaosem, odwróceniem uwagi nie wnosząc merytorycznej treści w mowie i piśmie.
Gość - Robert w środa, 17 kwietnia 2024 09:42

Internet pamięta też inne "sukcesy" Antosika. Dwa tygodnie paraliżu urzędu z powodu lekceważenia procedur ochrony danych osobowych, utrata danych i kompromitacja na skalę kraju:
https://archiwalne.iturek.net/4440/atak-hakerski-na-urzad-miejski-w-turku
https://fundacjapb.pl/dane_osobowe_turek/
https://tech.wp.pl/system-w-urzedzie-miejskim-w-turku-zaatakowany-zagrozenie-do-tej-pory-nieznane,6160093287835777a

Internet pamięta też inne "sukcesy" Antosika. Dwa tygodnie paraliżu urzędu z powodu lekceważenia procedur ochrony danych osobowych, utrata danych i kompromitacja na skalę kraju: https://archiwalne.iturek.net/4440/atak-hakerski-na-urzad-miejski-w-turku https://fundacjapb.pl/dane_osobowe_turek/ https://tech.wp.pl/system-w-urzedzie-miejskim-w-turku-zaatakowany-zagrozenie-do-tej-pory-nieznane,6160093287835777a
Gość - MMM w środa, 17 kwietnia 2024 08:55

Wtedy i teraz pisałem prawdę. Rybarski nie miał nic wspólnego ze sprzedażą Kopalni.Protest dot. zabezpieczeń socjalnych pracowników.Pan jako "ratlerek" Antosika, szczekający za apanaże jest niewiarygodny.

Wtedy i teraz pisałem prawdę. Rybarski nie miał nic wspólnego ze sprzedażą Kopalni.Protest dot. zabezpieczeń socjalnych pracowników.Pan jako "ratlerek" Antosika, szczekający za apanaże jest niewiarygodny.
Gość - Muminek w środa, 17 kwietnia 2024 07:27

Przypomnijmy tylko dlaczego została zburzona elektrownia Adamow w Turku za których rządów została zlikwidowana i za których rządów pozamykano kopalnie na Śląsku ??? Panie derucki ????? Kto na to zezwolenie wydał ???

Przypomnijmy tylko dlaczego została zburzona elektrownia Adamow w Turku za których rządów została zlikwidowana i za których rządów pozamykano kopalnie na Śląsku ??? Panie derucki ????? Kto na to zezwolenie wydał ???
Gość
wtorek, 21 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.