Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Marcin Derucki: Kałużny w politycznym czyśćcu

Marcin Derucki

Prawdziwego polityka poznaje się po tym, jak wygrywa i jak zachowuje się po przegranej. W ostatnich wyborach kiepską cenzurkę wystawili staroście Kałużnemu Turkowianie. Z kolei teraz mierną ocenę wystawia sobie on sam, swoim własnym zachowaniem. Tak to jest, jak ktoś nie potrafił wygrać i nie potrafi przegrać. I potem popada w polityczny amok.

Przykładem tego jest wejście w polityczną współpracę ze swoim naturalnym przeciwnikiem, jakim od zawsze dla PiS są spadkobiercy po PRL – czyli z radnym Marczewskim i jego Lewicą. Mało tego, kiedy na sesji zwróciłem uwagę na ten dziwny sojusz PiSu z Lewicą, to usłyszeliśmy od byłego szefa klubu PiS, że w radzie miejskiej nie ma... PiS. Czy nie zasługuje to na miano absurdu politycznego, kiedy słyszy się od działacza i członka PiS, że nie jest w radzie radnym PiS?

Co do dobrego zwyczaju politycznego, o którym pisze niedoszły burmistrz Kałużny, to muszę zdemaskować jego kłamstwa. Pisze on, że w każdym samorządzie tradycją jest zachowanie równowagi tzn. przekazanie komisji rewizyjnej opozycji. Szkoda, że on sam tego nie zrobił będąc starostą, bo w skład komisji rewizyjnej za jego czasów weszło na 5 osób, 4 radnych wspierających zarząd powiatu. Tylko 1 radny był z tzw. opozycji, więc jak to się ma do tego, co on wypisuje?

Podobnie z tą niby współpracą. Podczas sesji opozycja w radzie dała jej przykład nie głosując nad zmianami do budżetu, które były podyktowane potrzebami mieszkańców i miasta.

Proponuję mniej mówić i pisać, a więcej działać dla Turku. To właśnie prędzej zostanie docenione przez mieszkańców, niż popisy słowne i uszczypliwości na sesji.

Marcin Derucki

Awans do finału Mistrzostw Wielkopolski w Czwórboj...
Czym są zasoby naturalne? Projekt „Akcja - Zielon...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 21 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.