ZT: Kilka słów do Karola Serafińskiego od stowarzyszenia „Ziemia Turkowska”

Listo do redakcji

Czytając „oświadczenie” Serafińskiego odnosimy wrażenie, że ma on chyba kłopoty ze zrozumieniem tego, co zrobił, albo ktoś dla własnych celów postanowił go wykorzystać. Niestety, nikt mu tego nie wytłumaczył.

Panie Serafiński, rzeczywistość jest taka, że zarówno prokuratura, jak i sądy udowodniły, że podłożył pan urządzenie w celu podsłuchiwania, za co został pan skazany prawomocnym wyrokiem. Pisze pan, że nic się nie nagrało. Czy pan nie rozumie, że powinien pan to traktować w charakterze szczęścia. Otóż, gdyby doszło do nagrania to otrzymałby pan kolejny paragraf i być może wyższy wymiar kary. Więc nie wiemy czym pan się próbuje tu chwalić? Tłumaczenie się w stylu - co z tego, że podłożyłem urządzenie podsłuchowe, skoro nic się nie nagrało? - jest żałośniejsze niż to, co pan zrobił.

Niech pan sobie nie schlebia, że ktoś z członków „Ziemi Turkowskiej” jest pana przeciwnikiem politycznym, bo pan do polityki się nie nadaje, bo nikt, kto chce się uczciwie zajmować polityką, nie podkłada podsłuchów, a tym bardziej koleżankom ze swojego ugrupowania. Czy tak postępuje uczciwy człowiek? Już pomijamy fakt, że ciężko nam znaleźć coś, czym przez te kilka lat bycia radnym wykazał się pan dla rozwoju miasta. Taka jest rzeczywistość i takie fakty.

Stanowisko Rady było aktem przyzwoitości zarówno wobec mieszkańców, jak i próbą ratowania pozytywnego wizerunku miasta, bo trudno uznać za normalną sytuację, że wśród radnych jest człowiek z wyrokiem za założenie podsłuchu podczas pełnienia dyżuru przez radnych dla mieszkańców Turku. Niestety dla naszego miasta okazał się pan człowiekiem, dla którego groźba utraty twarzy jest niczym w porównaniu z groźbą utraty stołka, w tym przypadku radnego. A solą w oku, to stał się pan nie dla władzy, ale dla miasta Turku. Wystarczy poczytać to co o pana „wyczynie” piszą media ogólnopolskie. Jaki wstyd pan przyniósł naszemu miastu i jego mieszkańcom.

Na tym kończymy, ponieważ uważamy, że żeby z kimś polemizować to trzeba mieć z kim, a dla nas ktoś kto próbował podsłuchiwać koleżanki i kolegów nie zasługuje na większą uwagę, natomiast jego „wyczyn” i owszem. Szkoda tylko, że dla radnych PiS kalkulacje polityczne są ważniejsze niż przyzwoitość wobec samych siebie i mieszkańców Turku.

Członkowie Stowarzyszenia „Ziemia Turkowska”

Największy sukces sportowy w powiecie - srebro Puc...
Władysławów: Pożar poddasza na Zygmuntowskiej

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Feniks w poniedziałek, 08 marca 2021 09:42

"nikt, kto chce się uczciwie zajmować polityką, nie podkłada podsłuchów, a tym bardziej koleżankom ze swojego ugrupowania" - Polityka i uczciwość hmm...
Z drugiej strony sąsiednie gminy chyba powinny zazdrościć Turkowi, że to jedyny problem jaki ma miasto. Jaki sens ma podejmowanie stanowisk w sprawach które nie są kompetencją rady. W tej konkretnej sprawie wypowiedział się Sąd i uznał winę radnego. Równie dobrze radni mogą przyjąć oświadczenie że Ziemia jest płaska
Zgodnie z prawem mimo wyroku Radny może sprawować dalej tą funkcję. Do kogo więc pretensje? Mamy lukę w prawie jeśli już. Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia moralna i jako takiego honoru ale to temat na inną dyskusję i w polityce to raczej niemożliwe.

"nikt, kto chce się uczciwie zajmować polityką, nie podkłada podsłuchów, a tym bardziej koleżankom ze swojego ugrupowania" - Polityka i uczciwość hmm... Z drugiej strony sąsiednie gminy chyba powinny zazdrościć Turkowi, że to jedyny problem jaki ma miasto. Jaki sens ma podejmowanie stanowisk w sprawach które nie są kompetencją rady. W tej konkretnej sprawie wypowiedział się Sąd i uznał winę radnego. Równie dobrze radni mogą przyjąć oświadczenie że Ziemia jest płaska Zgodnie z prawem mimo wyroku Radny może sprawować dalej tą funkcję. Do kogo więc pretensje? Mamy lukę w prawie jeśli już. Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia moralna i jako takiego honoru ale to temat na inną dyskusję i w polityce to raczej niemożliwe.
Gość
poniedziałek, 15 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.