Marcin Derucki: Krótka pamięć starosty

List do redakcji

Starosta Turecki twierdzi, że nic nie wie o odmowie wydania miastu pozwolenia na budowę lodowiska na OSiR-ze i Centrum Sportów Plażowych, bo nie był wtedy starostą. Krótka pamięć starosty może martwić, bo nie tylko nie wie, za co odpowiadał jako wicestarosta, ani też ile już lat jest Starostą Tureckim.

Przypomnę zatem, że kiedy miasto Turek nie otrzymało pozwolenia na budowę lodowiska z Centrum Sportów Plażowych, wicestarostą powiatu tureckiego był Dariusz Kałużny. Mało tego, zgodnie z regulaminem starostwa (od lutego 2016 r.), to właśnie wicestarosta był w tym okresie odpowiedzialny za Wydział Architektury i Budownictwa. Zatem próba zrzucenia z siebie odpowiedzialności za tę decyzję na ówczesnego starostę jest co najmniej płytka.

Teraz natomiast mówi, że wydał decyzję Starosta Turecki, ale nie Dariusz Kałużny. Jeżeli zatem wicestarosta Kałużny był odpowiedzialny za ten wydział, to co on tam robił? Wicestarosta Kałużny był odpowiedzialny za budownictwo do 2018 roku. Wtedy nastąpiła zmiana nie tyko starosty, ale również schematu organizacyjnego urzędu Starostwa Powiatowego w Turku. Wówczas odpowiedzialnym za Wydział Architektury i Budownictwa stał się Starosta Turecki, którym został… były wicestarosta Dariusz Kałużny.

To cała prawda o panu Kałużnym. Nawet nie wie, za co odpowiadał jako wicestarostwa! Jego zdaniem to nie on, on tam tylko był. Na szczęście zna się na niedociągnięciach prawno-budowlanych i najlepiej to widać po decyzjach Starosty Tureckiego. Wojewoda Wielkopolski uchylił decyzję starosty w sprawie lodowiska z Centrum Sportów Plażowych, podobnie jak uchylił decyzję starosty Kałużnego w sprawie geotermii stwierdzając, że starosta naruszył prawo procesowe. Starosta szuka niedociągnięć. Gdzie one są? Niech zapyta swoich pracowników, a nie we wszystkim widzi tylko oczernianie swojej osoby. Tymczasem wystarczy odwiedzić profil internetowy na FB starosty, aby przekonać się, jak w praktyce wygląda oczernianie.

Mieszkańcy patrzą na to wszystko, co robi starosta, z zażenowaniem. Widzą, że przez Starostę Tureckiego nie ma lodowiska, nie ma Centrum Sportów Plażowych, i że przez niego nie ma jeszcze geotermii. Starosta Kałużny to wie i dlatego tak się szamocze. Z bezradności pyta, co burmistrz Turku zrobił, aby lodowisko mogło powstać. Burmistrz trzykrotnie składał wnioski do rządu Prawa i Sprawiedliwości, aby otrzymać pieniądze na to zadanie. Robił wszystko, aby mogło powstać lodowisko.

I na tym można by było zakończyć. Ale ponieważ pan Kałużny próbuje się chwalić swoimi inwestycjami, mówiąc o swojej 4-letniej działalności jako starosty, to z troską przypomnę, że jest on starostą ponad 5 lat. Do wyborów będzie to 5 lat i 5 miesięcy. Dobrze by było, gdyby ktoś z otoczenia starosty powiedział mu, jak długo już rządzi powiatem, bo tak się „zapracował”, że zgubił rok.

Przyjrzyjmy się tym wybitnym osiągnięciom starosty i jego krótkiej, albo jak kto woli, wybiórczej pamięci. Starosta wymienił ich aż 4, w tym 3 z Turku i 1 z gminy Turek. Mówi o Zdrojkach Lewych i zapomniał dopisać, że miasto Turek też partycypowało w kosztach. Wspomniał o budowie sali sportowej przy liceum i zapomniał dodać, że Powiat Turecki od miasta Turku nieodpłatnie dostał grunty pod budowę tej sali. Wymienił pnące się mury Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy ul. Poduchowne i zapomniał dodać, że rozbudowuje tam jeszcze urząd, dla najbardziej ulubionego przez mieszkańców Wydziału Komunikacji. Ach, ta pamięć starosty… o drzewach wyciętych w parku za szpitalem też zapomniał dodać. Może dlatego, że ekolodzy jeszcze tego nie zauważyli, przecież tak cichutko było w tym temacie.

Dla kontrastu, warto pokazać listę zadań, które od 2015 roku zrobił burmistrz Romuald Antosik. Jest ich dużo więcej niż 4. Panie starosto, niech się pan bierze do pracy. Albo może lepiej już nie, patrząc na dotychczasowe „sukcesy”.

Marcin Derucki

Podsumowania i plany, czyli noworoczne spotkanie L...
Przykona: Tragiczny wypadek w Zimotkach. Nie żyje ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Janina w poniedziałek, 29 stycznia 2024 12:50

Derucki nie ośmieszaj się człowieku, mieszkańcy Turku dobrze wiedzą co ty i twoja rodzina zawdzięcza Antosikowi. Tylko gdzie honor. Nie ma tam kogoś innego w tym antosikowym zespole kto umie pisać, bo tak to tylko wstyd.

Derucki nie ośmieszaj się człowieku, mieszkańcy Turku dobrze wiedzą co ty i twoja rodzina zawdzięcza Antosikowi. Tylko gdzie honor. Nie ma tam kogoś innego w tym antosikowym zespole kto umie pisać, bo tak to tylko wstyd.
Gość
sobota, 02 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.