Marcin Derucki: Skok na stołek, czy na kasę przez radnego Jasaka?

Marcin Derucki

Radny PiS – Dariusz Jasak, wicedyrektor ZSR w Kaczkach Średnich doszedł do wniosku, że pieniędzy nigdy za wiele i przy pomocy radnych PiS i Niezrzeszonych postanowił wziąć stołek wiceprzewodniczącego Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej w Radzie Miasta, przez co poprawił stan swojego konta o kilkaset złotych miesięcznie.

Mimo apeli ze strony radnych Ziemi Turkowskiej, żeby zrezygnował z tego stanowiska, gdyż został wybrany na wiceprzewodniczącego niezgodnie z prawem, nie zrobił tego. Podobnie nie oddał do dnia dzisiejszego nadmiaru pobranych diet za funkcję, której nie powinien objąć, co wielokrotnie było podnoszone na sesjach Rady Miasta.

W związku z tym pytam radnego Jasaka z PiS, czy postąpi jak powinien postąpić człowiek przyzwoity i odda nadmiar pobranych diet, za czas kiedy niezgodnie z prawem był wiceprzewodniczącym Komisji Zdrowia? Dlaczego objął to stanowisko wiedząc doskonale, że jest to łamanie przepisów Statutu Miasta Turku? I pytanie do radnych PiS – dlaczego wybraliście swojego kolegę na wiceprzewodniczącego komisji wiedząc, że łamiecie prawo?

Marcin Derucki

Prawie 10 milionów na budowę nowych mieszkań w Tur...
Uratuj miasto i zgarnij super nagrody

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - nigdy PiS w wtorek, 26 października 2021 08:55

Bogobojny Jasak chyba za mocno zapatrzył się w serial ''Ekler'' demaskujący pazerność ludzi w sukienkach.Co na to Ryszard B?

Bogobojny Jasak chyba za mocno zapatrzył się w serial ''Ekler'' demaskujący pazerność ludzi w sukienkach.Co na to Ryszard B?
Gość
czwartek, 30 czerwca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.