Marcin Derucki: Skończcie z tą nagonką na inwestycje miejskie

Marcin Derucki

Opublikowany na portalu iTurek.net anonim to kolejny element nagonki na jedną z większych inwestycji miejskich ostatniego czasu. Po 80. latach od jego powstania, miasto przeprowadzi gruntowną modernizację parku im. Żerminy Składkowskiej. Rewitalizacja przeprowadzona będzie zgodnie z wypracowaną podczas konsultacji społecznych wizją mieszkańców. Burmistrz wraz ze swoim zapleczem pozyskał na ten cel dofinansowanie w kwocie prawie 17 mln zł, czyli prawie 85% całości wartości tej inwestycji.

Tymczasem ten ogromny sukces próbuje umniejszyć osoba, która boi się podpisać pod swoim listem. Dlaczego? Być może dlatego, że ujawniając się, każdy poznałby jej intencje. Czy redakcja iTurek.net zgadza się z treścią tego listu? Widocznie tak, gdyż nawet nie skomentowała treści, która zawiera nieprawdę oraz uderza w dobre imię naszego miasta.

Niekoszone trawniki przed rozpoczęciem prac budowlanych to oszczędność. Zarówno pieniędzy, jak i wody, której w naszym regionie jest coraz mniej. To także ochrona czystego powietrza, gdyż urządzenia spalinowe nie emitują szkodliwych substancji do atmosfery. Po wieloletnich zaniedbaniach, niektóre drzewa trzeba po prostu usunąć. Tego wymaga bezpieczeństwo oraz estetyka miejsca. Pamiętajmy, że na tym właśnie polega pielęgnacja takich miejsc, jakimi są parki. W zamian za drzewa chore, nasadzone są później drzewa nowe.

Zastanawia mnie tylko dlaczego nikt nie ubolewa nad drzewami wyciętymi w ramach rozbudowy drogi krajowej nr 83 na odcinku Marianów-Kowale Pańskie? To właśnie tam powstaje ciąg rowerowy. Według informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu, aby zrealizować tę ścieżkę rowerową, usunięto aż 450 szt. drzew! W tym piękny, przydrożny szpaler lip. Czy przyroda w Kowalach Pańskich nie stanowi tematu dla „zatroskanych” anonimów? A może anonimowi nadawcy niezwykle wybiórczo, bo politycznie, spoglądają na przyrodę w naszym powiecie?

Marcin Derucki

Władysławów: Siłownia zewnętrzna z nowymi urządzen...
Urząd Miejski: „Łąka” jest powiatu, a park będzie ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 17 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.