Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Mariola Kadrzyńska – Siwek: My pracujemy dla Mieszkańców, a Wy?

Mariola-Kadrzynska

Jak zatrzymać mieszkańców Turku przed wyjazdem oraz przyciągać nowych mieszkańców? Podpowiadamy, że odpowiedź NIE brzmi: sprzedać grunt miejski i pozwolić wybudować na nim kolejny market. Należy stworzyć warunki mieszkaniowe dla rodzin, nie wiążąc ich jednak dożywotnim kredytem. Należy dbać o infrastrukturę oraz wygląd miasta, także jego starszych części. Trzeba też stworzyć miejsca, gdzie turkowianie całymi rodzinami będą mogli spędzać czas wolny. Jednym z takich miejsc będzie budowany właśnie wodny plac zabaw. Metodę „Trzeba Sprzedać” zastąpiliśmy metodą „Zmieniamy Turek”. Dlatego TS tak mocno nas nienawidzi.

Jak mocno trzeba być wyrachowanym, aby krytykować każdą zmianę, która należała się temu miastu po 12 latach rządów TS? Radni TS wściekle atakują inwestycję w infrastrukturę dla rodzin z dziećmi. Kiedy jednak pada pytanie, dlaczego sprzedaliście PKS Turek SA za kilka tysięcy zł, utrudniając tym samym życie osobom starszym oraz młodzieży dojeżdżającej do szkół, TS milknie.

Przypomnijmy, że PKS-em podróżowali ludzie, których nie stać na własne auto. Jednak teraz radni TS fałszywie pytają, czy na zabawę na wodnym placu będzie stać rodziny zarabiające minimalną krajową. Otóż ku waszemu zdziwieniu będzie! TS pozwalał na budowę licznych marketów, ale czy myślał wtedy o lokalnych sklepikach i drobnych handlowcach? Drogi i chodniki budowano przeważnie na osiedlach domków jednorodzinnych i nie myślano o miejscach gdzie mieszkają gorzej zarabiający turkowianie.

TS czepia się, że Kolska Szosa jest ruchliwa, zakurzona i pełna spalin. Zapomniał jednak, że spaliny i nadmierny ruch spowodowany jest tym, że stoją tam 3 markety, a rozwiązania komunikacyjne tam zastosowane są tragiczne i powodują, że Kolska Szosa jest zakorkowana. Jeżeli radni TS są tacy skrupulatni, do dlaczego nie dopatrzyli się, że brakuje 200 000 zł opłaty planistycznej, której ich burmistrz „zapomniał” pobrać za sprzedaż gruntu po dworcu autobusowym?

Doskonale wiemy, co TS chciał zrobić z terenem, na którym powstaje wodny plac zabaw. Radny Zańko wprost mówił o sprzedaży tego gruntu. Po co? Można się domyślić. Podobnie było z mieszkaniami i żłobkiem. Nikt inny jak to właśnie panowie z TS-u zaniedbali OSIR. To za ich rządów na terenie OSIR-u składowano zabrudzony solą, spalinami i paliwami śnieg z całego miasta. Hałdy zanieczyszczonego śniegu uniemożliwiały korzystanie z tego obiektu. Taki panowie z TS-u mieli pomysł na OSIR? Z miejsca wypoczynku dla rodzin i dzieci zdobili wysypisko. Co stało się z basenem, z którego niegdyś korzystali tak liczne mieszkańcy miasta? Dlaczego wówczas nie inwestowaliście w remont basenu? Nie krytykujcie więc pomysłów skoro przez 12 lat nie mieliście żadnego. Nie zrobiliście nic, aby OSIR spełniał swoje funkcje, jak ma to miejsce w innych miastach. Takie potrzeby zgłaszali mieszkańcy i my je realizujemy!

TS skupił się na remoncie muzeum, inkubatorze, serach… Ile milionów na to przeznaczyliście? Czy to było tak temu miastu mocno potrzebne? Niech lepiej to TS sobie przeanalizuje.

Mariola Kadrzyńska – Siwek
Radna Rady Miejskiej Turku

Kolejna inwestycja drogowa w Turku
„RzeczpospoCzyta” podczas Nocy Bibliotek w Turku

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.