Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Mariola Kadrzyńska – Siwek: Towarzystwa Samorządowe znów próbuje manipulować mieszkańcami

Image_1

To żenujące, że członkowie Towarzystwa Samorządowego kompromitują się nawet w czasie wakacji i nie pozwalają ludziom odpocząć od swojej polityki i prób manipulacji. Po raz kolejny ekipa Czapli, Trojana (czy kto tam teraz rządzi?) w sposób cyniczny wprowadza w błąd mieszkańców Turku. Ich cel jest jeden – odzyskać władzę. Władzę, z którą nie wiedzieli co zrobić, kiedy ją posiadali.

Kolejna cyniczna próba manipulacji

W sprawie fotowoltaiki i innych spraw związanych z miastem TS sam nie wie, co pisze, albo wie, że pisze głupoty. Dlatego jego ludzie nie podpisują się z imienia i nazwiska, tylko jako Zarząd Miejski Towarzystwa Samorządowego. Panowie z TS, przestańcie być tchórzami i bierzcie odpowiedzialność za swoje słowa. Dlaczego boicie się podpisać pod tymi tekstami z imienia i nazwiska? Czyżbyście się wstydzili swoich słów lub bali się konfrontacji z mieszkańcami Turku? Wasze propozycje ws. fotowoltaiki to przejaw cynicznej gry politycznej lub świadome namawianie do łamania prawa. No bo jak inaczej nazwać to, że najpierw chcecie znaleźć wykonawcę, a następnie rozpoczynać procedurę zamówień publicznych? Przecież to jest niezgodne z prawem!

A już na prawdziwe kuriozum zakrawa wyliczanka TS-u dotycząca różnych inwestycji w mieście, które im nawet do głowy nie przyszły w ciągu ich 12 lat rządów, a które często w obecnej kadencji próbowali blokować lub dyskredytować. Chodzi o krytykę m.in. polityki mieszkaniowej (zaniedbanej przez ekipę Czapli), remontów dróg i chodników w centralnych częściach miasta, termomodernizacji bloków. Panowie, zanim zaczniecie cokolwiek krytykować i rozliczać burmistrza Romualda Antosika, proponuję rozliczyć się z upadku PKS w Turku. Nadzór właścicielski nad tą spółką miejską sprawował Zdzisław Czapla oraz wybierana przez niego rada nadzorcza.

Brak argumentów TS nadrabia chamstwem

Turkowianie doskonale pamiętają, w jaki sposób Czapla i jego ekipa prowadził swoją brudną kampanię w 2014 r. Obecnie TS próbuje robić to samo – oczerniać i obrażać innych. Obecnego Burmistrza Miasta Turku nazywali wtedy „spryciarzem bez doświadczenia”. Obecnie robią w podobny sposób. Dziwi mnie to, że osoby, które tyle lat były na różnych stanowiskach, które kreują się na wykształcone osoby, nie potrafią zachować się w sposób kulturalny i przyzwoity. TS sam sobie wystawia świadectwo.

Fakty są takie, że miasto burmistrza Antosika, zmienia się na lepsze, czego przykładem są wyremontowane i kolorowe osiedla, miejsca wypoczynku dla mieszkańców, jak choćby wodny plac zabaw i wiele innych placów zabaw oraz siłownie zewnętrze. Z drugiej strony mieliśmy miasto Czapli i jego ekipy. Miasto z obdrapanymi blokami, krzywymi chodnikami, zdewastowanym basenem przy Armii Krajowej i zlikwidowanym PKS-em.

Takich przykładów mogłabym wyliczać dużo więcej. Wolę jednak swój czas poświęcić na poprawę warunków życia w naszym mieście. Ale nie mogę pozwolić, aby TS bezkarnie atakował osoby, które przez 4 lata zrobiły więcej, niż oni przez 12 lat. Panowie z TS, przestańcie okłamywać mieszkańców i weźcie się do roboty.

Mariola Kadrzyńska-Siwek
Radna Rady Miejskiej Turku

Przykona: Strażacy usuwają skutki burzy, która prz...
UM: Nie poddajemy się, ale działamy zgodnie z praw...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 13 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.