Masy bitumiczne – idealne do wykonywania wodoodpornych powłok

Masy bitumiczne

Masy bitumiczne to idealne rozwiązanie do wykonywania wodoodpornych powłok. Czym właściwie są preparaty tego rodzaju? Jak działają i jakie rodzaje mas można aktualnie znaleźć na rynku? Jeśli jesteś zainteresowany środkami bitumicznymi do naprawy pokryć dachowych, zapraszamy do lektury!

1. Co to jest masa bitumiczna?
2. Jak działa masa bitumiczna?
3. Masy bitumiczne – rodzaje

Nawet jeśli zbudowałeś dach z najlepszych i najdroższych materiałów, warto regularnie sprawdzać jego stan techniczny. Dzięki temu nie przeoczysz żadnych ubytków oraz usterek i szybko będziesz mógł zareagować. A jak wiadomo, z pracami naprawczymi dachu nie można zwlekać. Jeśli szukasz preparatów, które umożliwią Ci błyskawiczną i skuteczną naprawę pokrycia dachowego, sprawdź koniecznie masy bitumiczne. Czym są? Odpowiadamy w niniejszym artykule.

Co to jest masa bitumiczna?

Masa bitumiczna to specjalna mieszkanka składająca się z kruszyw, lepiszcza (czyli asfaltu) oraz różnych wypełniaczy. Popularne masy bitumiczne wzbogaca się między innymi o środki adhezyjne, dzięki którym bez problemu udaje się zwiększyć parametry szczepne. Na rynku dostępne są także rozwiązania z dodatkiem w postaci syntetycznego kauczuku. Te produkty natomiast wyróżniają się dużo większą elastycznością.

Chcesz kupić środek bitumiczny? Już teraz sprawdź ofertę na stronie https://www.castorama.pl/produkty/budowa/dach-i-rynny/pokrycia-dachowe/izolacja-i-naprawa-dachu/srodki-bitumiczne.html, gdzie dostępna jest między innymi masa szpachlowa bitumiczna, szybka powłoka bitumiczna, rozwiązania do skutecznej izolacji fundamentów czy wykonane na bazie kauczuku.

Oprócz środków bitumicznych na https://www.castorama.pl znajdziesz także inne produkty, materiały budowlane czy narzędzia, które przydadzą się ogólnie do budowy domu i remontów.

Jak działa masa bitumiczna?

Wydajna masa bitumiczna to mieszanka lepiszcza, kruszywa oraz wypełniacza, którą z reguły stosuje się w drogowym budownictwie. Odpowiedni środek bitumiczny umożliwia także skuteczną konserwację dekarskich materiałów. Mamy tu na myśli na przykład gonty bitumiczne czy papy. Szpary, ewentualne pęknięcia czy dylatacyjne przestrzenie można bez problemu naprawić uszczelniaczem.

Masa bitumiczna nie tylko zwiększa wytrzymałość wspomnianej papy, ale również ją odpowiednio uelastycznia. Dzięki masom tego rodzaju można stworzyć także specjalną powłokę hydroizolacyjną. Warstwa tego rodzaju gwarantuje skuteczne zabezpieczenie i chroni dane pokrycie dachowe przed wilgocią. Dostępne są także rozwiązania, które skutecznie zabezpieczają budowlane obiekty przed wodą.

Masy bitumiczne – rodzaje

Na rynku znajdziesz wiele rodzajów środków bitumicznych. Dostępny jest między innymi lepik na zimno, który ze względu na swoją konsystencję, sprawdzi się nawet tam, gdzie mamy stosunkowo duże nachylenie połaci. Lepik na zimno wykorzystuje się do uszczelniania i odnawiania powierzchni dachów. Preparat tego rodzaju może być stosowany przy pokryciach wykonanych z pap lub bitumicznych gontów.

Kolejnym rodzajem masy bitumicznej jest preparat typu średniego. Dzięki produktowi tego rodzaju stworzysz wodoszczelną oraz elastyczną powłokę na podłożu murowanym, betonowym oraz tynkowanym. Zatem masę bitumiczną typu średniego można wykorzystać nie tylko do izolacji pokryć dachowych, ale i murów. Z reguły masa bitumiczna typu średniego wyróżnia się także świetną odpornością na promieniowanie UV.

W asortymencie wielu sklepów dostępne są również masy renowacyjne. To preparaty, które modyfikuje się kauczukiem syntetycznym. Dzięki masom renowacyjnym jesteśmy w stanie skutecznie pozbyć się różnego rodzaju ubytków, które pojawiły się na papie. Ze względu na to, że produkt tego rodzaju przystosowany jest do stosowania również na delikatnie wilgotnych podłożach, masę renowacyjną można wykorzystać nawet przy gorszych warunkach atmosferycznych.

Do szybkich napraw – także w wilgotnych warunkach – polecamy sprawdzić uszczelniacze. Preparaty te dostępne są zwykle w aplikatorach, dzięki którym aplikacja uszczelniaczy staje się bardzo prosta. Za ich pomocą jesteśmy w stanie stworzyć specjalną powłokę plastyczną, która w ogóle nie pęka, ani się nie kruszy. Jak widać materiały bitumiczne można kupić bez większego problemu.
Uczniowie z powiatu tureckiego przystąpili do prób...
Zgrupowanie kadry Okręgowego Związku Karate w Pozn...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 27 listopada 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.