Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Materac 120x190 dostosowany do potrzeb

Materac

Jedna osoba dorosła znajdzie komfort już na powierzchni materaca o szerokości 70 cm. Zatem dla kogo materac 120x190cm, dla jednaj dla dwóch osób?

Bywa tak, zwłaszcza w małych sypialniach, że miejsce na łóżko jest mocno ograniczone, chcąc mieć łóżko sypialniane dla dwóch osób musimy rozmiar materaca dopasować do metrażu pomieszczenia. Materac 120x190 cm jest w niestandardowym rozmiarze, jednak to nie problem. Z pomocą przy niestandardowych rozmiarach wypełniających przestrzeń przychodzą producenci materacy. Pozostaje tylko wybrać model i odpowiednie wykończenie materaca, choć nie jest to takie proste, przy dostępności tylu surowców. Wygodne materace 120x190 cm kupisz na Sweetsen.pl

Surowce i ich właściwości w materacach 120x190 cm

Zarówno wszystkie rodzaje pianek jak i maty utwardzające są surowcami bezpiecznymi, posiadające certyfikaty. W materacach ze stroną średnio twardą wykorzystuje się poliuretanową piankę T25, która tworzy bazę pozwalającą na dodatkowe rozbudowania o kolejne warstwy materaca 120x190 cm.

Warstwy surowców typu lateks, visco memory czy profilowany molet nadal utrzymują materac w stopniu średnio twardym H2, jednak właściwości wykorzystanych surowców nanoszą na powierzchnie zróżnicowane właściwości i odczucia. Pianka lateksowa jest bardzo komfortowa, z dużą sprężystością i odpornością na wypracowanie. Dodatkowo lateks w swojej budowie posiada szereg wbudowanych kanalików, które tworzą doskonałą wentylację. Pianka visco memory jest z rodzaju surowców plastycznych, zapamiętujących kształty, otulających. Struktura pianki visco memory zmiękcza się pod wpływem nacisku i ciepła ciała śpiącego. Ostatni surowiec z tych średnio twardych to taki, który posiada szereg wypustek i zagłębień, sprawiając że ciało odczuwa delikatny masaż. Nierówności wynikające ze struktury pianki molet mają wpływ na wentylację materaca, pozwalają na swobodny przepływ powietrza. Kolejne surowce jakie wykorzystuje się w budowie materacy są odpowiedzialne za stronę twardą i bardzo twardą. Do tej grupy surowców należą maty z włókna kokosu, trawy morskiej i końskiego włosia. Wszystkie maty utwardzające pochodzą z naturalnego środowiska, są bezpieczne w użytkowaniu, odpowiadają za utwardzenie i ujednolicenie strony materaca. Materace 120x190 z dostawą do Niemiec dostaniesz na Godre.de

Materace 120x190 na konstrukcji czy bez nich, które lepsze?

W ofercie sklepów występują materace pocket, multipocket, bonel, lateksowe i piankowe. Rodzaj wybranego materaca zależy w dużej mierze od oczekiwań, potrzeb, wagi osób korzystających i przyzwyczajeń śpiącego. Za te najbardziej komfortowe uznaje się materace 120x190 oparte na rdzeniu lateksu, czyli surowca o wysokości 16 cm, o dużej gęstości i sprężystości. Takie modele sprawdzą się zarówno u osób dorosłych z wagą ciała nawet tą powyżej 100kg, jak i u dzieci. Rdzeń lateksowy oddziałuje na nacisk indywidualnie, dopasowując się do naniesionego ciężaru. Drugim rodzajem materacy, patrząc na wytrzymałość i wysoki komfort są te oparte na konstrukcji z podwójną ilością punktów podparcia tzw. multipocket.

Komfortowe materace 120x190

Materac 120x190 na takiej konstrukcji jest mocny, zwarty, trzymający pierwotną formę i bardzo wytrzymały. Tak samo zbudowana konstrukcja pocket, różniąca się tylko od poprzedniej mniejszą ilością sprężyn, poleca się zastosować w modelach jednoosobowych z przeznaczeniem dla młodych osób, dzieci lub osób dorosłych z wagą nie przekraczającą 100kg. I ostatni rodzaj materacy oparty na poliuretanowej piankce T25, która stwarza wystarczające podparcie dla osób z waga do 60 kg. W razie pytań czy wątpliwości skontaktuj się z konsultantami ze sklepu Godre.pl, im również zależy na Twoim zadowoleniu z zakupu.
Atak na 46-letniego mężczyznę w centrum Turku
Angielski bez końca, czyli językowe zmagania w Lic...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.