Mirosław Mękarski: Oświadczenie

Mirosław Mękarski

Praca na stanowisku Sekretarza Gminy Malanów wymaga pełnej czytelności i jednoznaczności deklarowanych i rzeczywistych postaw i poglądów.

Ponieważ jeszcze cztery lata temu pełniłem funkcje prezesa struktur miejskich i struktur powiatowych Towarzystwa Samorządowego, zapewne wiele osób w dalszym ciągu kojarzy mnie z tymi funkcjami. Od ponad trzech lat funkcji tych nie pełnię.

Także łączenie mojej osoby z możliwościami oddziaływania na wszystko, co dzieje się w strukturach Towarzystwa Samorządowego nie jest prawdziwe.

Mam zatem obowiązek wyjaśnienia kilku spraw, które przywoływane w trakcie kampanii wyborczej do samorządu, sprawy te rozjaśnią, choć wątpię, aby je ostatecznie zamknęły.

Po pierwsze: wszystkich kandydatów na Wójta Gminy Malanów znam od co najmniej 20 lat, pracowałem i współpracowałem z nimi, a z dwoma z nich także jako członkami Towarzystwa Samorządowego.

Po drugie: nie miałem wpływu i nie brałem udziału w żadnym spotkaniu, dyskusji, głosowaniu, które miałoby wyłonić i wskazać kandydata na Wójta Gminy Malanów spośród członków Towarzystwa Samorządowego czy innej organizacji.

Po trzecie: po wskazaniu przez koło gminne Towarzystwa Samorządowego kandydata na Wójta Gminy Malanów wyłączyłem się z prac Zarządu Powiatu Towarzystwa Samorządowego, tak aby nie powstało wrażenie, że korzystając z zajmowanego stanowiska wspieram lub przeciwdziałam którejś z kandydatur.

Po czwarte: mam swoje sympatie i antypatie polityczne, ale nie przekładam ich na moją codzienną zawodową działalność. Także kandydatów na wójta lubię bardziej lub mniej, cenię bardziej lub mniej, mam z nimi lepsze lub gorsze relacje. Są to jednak moje prywatne oceny, których staram się nie ujawniać.

I na koniec: bardzo przepraszam wszystkich, że musieli, choćby nawet przypadkowo moje oświadczenie czytać. Jestem osobą raczej spokojną i otwartą, myślę, że nawet w jakiś sposób kulturalną. Być może osoby, które mnie nie znają, uważają że uśmiech i uścisk ręki to już dowód moich głębokich przekonań, a to niekiedy tylko dobre wychowanie.

Z wyrazami szacunku i sympatii
Mirosław Mękarski

PS. W Malanowie pracuję od prawie czterech lat, zostałem w Urzędzie Gminy zatrudniony przez Wójta Sławomira Prentczyńskiego.
Kawęczyn: Radni obradowali po raz ostatni
Brudzew: Jubileusz 11-lecia działalności Gminnej R...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
sobota, 24 sierpień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.