Nauczyciele #MuremZaŚwierkiem - napisali list do władz powiatu i kuratorium

List nauczycieli ZSR CKP Kaczki Średnie

Dlaczego tak się dzieje ? Co to znaczy ? Jaki jest tego sens ? Do czego to prowadzi ? Takie pytania stawiają nauczyciele z Zespołu Szkół Rolniczych na wstępie swojego listu do Zarządu Powiatu Tureckiego. Chodzi o sytuację, która powstała w związku z ogłoszeniem konkursu na nowego dyrektora placówki.

Wstęp do listu otwartego

Dlaczego tak się dzieje ? Co to znaczy ? Jaki jest tego sens ? Do czego to prowadzi ? Te pytania pojawiają się na ustach wielu z nas – nauczycieli ZSR CKP w Kaczkach Średnich w obliczu tego, co dzieje się wokół naszego Dyrektora – Krzysztofa Świerka.

Kilka miesięcy temu, z wielkim zażenowaniem przyjęliśmy do wiadomości fakt, że dyrektor zasłużył na 5% dodatku motywacyjnego, natomiast inni, równorzędni dyrektorzy placówek oświatowych naszego powiatu otrzymali 45% ! Nie rozumieliśmy krzywdzącej oceny, że człowiek, który "tchnął życie" w naszą szkołę, rozbudował zaplecze dydaktyczne i warsztatowe, rozsławił szkołę i region w kraju i za granicą, nie zasługuje na szacunek i docenienie jego pracy !

Po raz kolejny stajemy w obliczu dziwnej sytuacji, w której pan Krzysztof Świerk prawdopodobnie nie będzie miał szansy startować w konkursie na dyrektora naszej szkoły ze względów formalnych. Dziś włodarze naszego regionu ustalają przyśpieszony termin składania dokumentów, uniemożliwiając tym samym złożenie swojej kandydatury przez obecnego dyrektora. Wydawałoby się, że to nas nie dotyczy, że to problem dyrektora. To nieprawda: dziś chcemy wyrazić sprzeciw przeciwko jawnemu dyskredytowaniu człowieka, który bardzo dużo zrobił dla szkoły, regionu i ludzi. Jego problemy to nie wynik zrządzenia losu, to rezultat konkretnych posunięć i decyzji, które dla nas, przyglądających się z boku, są przejawem braku szacunku, egoizmu, niekończącego się współzawodnictwa, a nawet braku odpowiedzialności. Dzisiaj tak po ludzku wyrażamy emaptię wobec naszego Dyrektora, który naszym zdaniem, nie zasłużył na takie traktowanie.

W związku z tym wystosowaliśmy List Otwarty do między innymi władz naszego powiatu, a także do Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Delegatury w Koninie z nadzieją, że wyraz prawdziwej troski o polską edukację zwycięży.

List otwarty

Szanowni Państwo

Grono pedagogiczne ZSR CKP w Kaczkach Średnich w liście otwartym pragnie wyrazić swój sprzeciw wobec krzywdzących działań, mających na celu uniemożliwienie obecnemu dyrektorowi panu Krzysztofowi Świerkowi przystąpienie do konkursu na stanowisko dyrektora w nowej kadencji.

W naszej opinii względy formalne stanowią pretekst, by uniemożliwić panu Krzysztofowi Świerkowi zaprezentowanie podczas konkursu dorobku zawodowego, osiągnięć i sukcesów szkoły. Od momentu objęcia swej funkcji szkoła przeszła znaczną przemianę, a zapał, energia i innowacyjne pomysły sprawiły, że placówka zyskała uznanie w środowisku lokalnym, ogólnopolskim i europejskim.

Tradycja szkoły rolniczej w zetknięciu z niezwykłą aktywnością, przedsiębiorczością i śmiałością działań zyskała nowe oblicze. Jesteśmy szkołą nowoczesną, dającą młodzieży możliwość rozwoju zawodowego i osobistego. Przyjęty przez dyrektora kierunek zmian okazał się właściwy dla strategii szkoły, a kolejne lata z pewnością będą tego dowodem.

Jako wychowawcy młodzieży, nauczyciele, pracownicy chcemy zaprotestować przeciwko wykluczeniu dyrektora Krzysztofa Świerka spośród kandydatów ubiegających się o stanowisko dyrektora.

Działania organu prowadzącego uważamy za niesprawiedliwe i krzywdzące, a praw i zasad demokracji młodzież powinna uczyć się nie tylko z książek!

Chcemy wierzyć, że przyśpieszony termin konkursu nie jest zabiegiem celowym i wymierzonym personalnie w obecnego dyrektora i po uwzględnieniu wyjaśnień związanych z terminem odbioru oceny dorobku pracy pan Krzysztof Świerk będzie miał możliwość przystąpienia do konkursu. Chcemy wierzyć, że dobro placówki, w której kształci i wychowuje się młodych obywateli jest ważniejsze niż polityczne rozdania.

Grono Pedagogiczne ZSR CKP w Kaczkach Średnich

„Co mi w duszy gra” w I Liceum Ogólnokształcącym w...
Spotkanie autorskie z Izabellą Klebańską

Podobne wpisy

 

Komentarze 5

Gość - energia 30% plus dla firm w piątek, 13 grudnia 2019 22:30

A listy poparcia do KRS które powinni ujawnić to co ?
Suwerena mają za nic !
Tylko potrzebny do wyborów
a potem to niech wszystko drożeje mamy Cie gdzieś suwerenie.

A listy poparcia do KRS które powinni ujawnić to co ? Suwerena mają za nic ! Tylko potrzebny do wyborów a potem to niech wszystko drożeje mamy Cie gdzieś suwerenie.
Gość - zsr w czwartek, 12 grudnia 2019 22:53

24.12.2019 dzień cudów po tym dniu wszystko się może zdarzyć.

Uczniowie zorganizujcie się i zróbcie listy poparcia za obecnym dyrektorem bo dostaniecie "nieskazitelnie kryształowego kandydata tzw. Ba ...sia" który później okaże się zgniłym jajem i nie wiadomo co z nim trzeba zrobić.
To jest Wasza chwila i lekcja demokracji - nie zmarnujcie jej.

24.12.2019 dzień cudów po tym dniu wszystko się może zdarzyć. Uczniowie zorganizujcie się i zróbcie listy poparcia za obecnym dyrektorem bo dostaniecie "nieskazitelnie kryształowego kandydata tzw. Ba ...sia" który później okaże się zgniłym jajem i nie wiadomo co z nim trzeba zrobić. To jest Wasza chwila i lekcja demokracji - nie zmarnujcie jej.
Gość - Andrzej w czwartek, 12 grudnia 2019 11:47

List bez podpisu jest nieważny.

List bez podpisu jest nieważny.
Gość - Fh w środa, 11 grudnia 2019 22:13

Brak nazwisk sygnatariuszy listu. Czy wszyscy nauczyciele podzielają to stanowisko i podburzają młodzież do nielegalnego strajku?

Brak nazwisk sygnatariuszy listu. Czy wszyscy nauczyciele podzielają to stanowisko i podburzają młodzież do nielegalnego strajku?
Gość - dudes w środa, 11 grudnia 2019 22:48

Ty też się nie przedstawiłeś .Skąd mamy wiedzieć czy nie pracujesz w ministerstwie PiS jako płatny troll.Tam ostatnio w PiS było ich sporo.

Ty też się nie przedstawiłeś .Skąd mamy wiedzieć czy nie pracujesz w ministerstwie PiS jako płatny troll.Tam ostatnio w PiS było ich sporo.
Gość
czwartek, 26 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.