Nawet do 15% rabatu na OC. Wystarczy wykupić je online

OC

Coraz więcej osób korzysta z internetowych porównywarek cen. Tego typu narzędzia mogą służyć nie tylko do znalezienia niedrogiego prezentu dla kogoś bliskiego, ale i do wykupienia najtańszego i najlepiej dopasowanego ubezpieczenia komunikacyjnego.

Dlaczego OC wykupione online jest tańsze?
W internecie można znaleźć najtańszą wersję ubezpieczenia i do tego wykupić ją ze specjalną zniżką przewidzianą dla osób wybierających ubezpieczenie online. Co najskuteczniej pomoże w znalezieniu najlepszej ochrony samochodu w internecie?
• Kalkulatory i porównywarki OC,
• poradniki dotyczące tematów ubezpieczeniowych, takie jak na przykład ten https://klaro.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/oc-online/,
• strony ubezpieczycieli oferujących zniżki za wykupienie polisy online.

Kalkulatory i porównywarki OC
Kalkulatorem OC nazywa się narzędzie służące do obliczania przewidywanej ceny ubezpieczenia w danej firmie. Istnieją kalkulatory stworzone na potrzeby klientów jednego towarzystwa ubezpieczeniowego oraz takie będące częścią porównywarek OC.

Porównywarki mają za zadanie pokazać użytkownikowi dostępne opcje ubezpieczeniowe wraz z ich cenami i zakresem. Służą do zestawiania ze sobą zarówno samych obowiązkowych ubezpieczeń OC, jak i pakietów z dodatkowymi formami ochrony, na przykład assistance, autocasco lub NNW.

Jak obliczyć cenę ubezpieczenia w porównywarce?
Do obliczenia przewidywanej ceny ubezpieczeń potrzeba wielu wiadomości o pojeździe i jego właścicielach. Są to między innymi:
• rok produkcji samochodu,
• marka i model pojazdu,
• rodzaj paliwa,
• liczba drzwi,
• dotychczasowy i planowany przebieg pojazdu,
• historia ubezpieczenia właściciela pojazdu,
• wiek właściciela,
• data uzyskania przez niego prawa jazdy.

Nie wszystkie porównywarki wymagają udzielenia tych samych wiadomości. Niektóre z nich zawierają kalkulatory bez podawania danych, czyli po prostu formularze, w których nie trzeba wpisywać wszystkich informacji. Zwykle pomija się PESEL, numer rejestracyjny i nazwisko właściciela, czyli dane potrzebne niektórym firmom (Generali, Proamie) do sprawdzenia kierowcy w bazie CEPiK. Z powodu podania mniejszej liczby informacji kierowca nie otrzyma ofert od tych firm.

Po wypełnieniu formularza właściciel pojazdu pozna różne wersje ubezpieczeń, których szukał. Będzie mógł sprawdzić cenę OC oraz sumę ubezpieczenia czy sposób likwidacji szkód w autocasco. Wszystkie podstawowe informacje na temat wybranych form ochrony są prezentowane w porównywarkach w przejrzysty sposób, który ułatwia szybsze podjęcie właściwej decyzji.

Porównywarki umożliwiają zakup ubezpieczenia online, ale nie zobowiązują do dokonania płatności po skorzystaniu z kalkulatora. Wręcz przeciwnie — kalkulację można zachować na później, by w innym momencie dokonać zapłaty lub wykupić ubezpieczenie w zupełnie inny sposób.

Poradniki ubezpieczeniowe online
W internecie można znaleźć wiele stron z poradami na temat bezpiecznego poruszania się pojazdami, ubezpieczeń komunikacyjnych oraz norm prawnych dotyczących rejestracji i innych formalności ważnych dla właścicieli samochodów. Na przykład omówione wyżej porównywarki OC zwykle zawierają też poradniki ubezpieczeniowe, dotyczące właśnie ubezpieczeń lub innych zagadnień interesujących kierowców różnych rodzajów pojazdów.

Towarzystwa, w których dostaniesz zniżkę na OC wykupione przez internet
Zastanawiasz się, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu? Zakupione przez internet z pewnością jest tańsze. Kilka towarzystw ubezpieczeniowych zapewnia klientom zniżki za zakup OC online. Oto ich propozycje:
• 15% zniżki proponuje AXA Direct, ale tylko pod warunkiem, że dokona się zakupu przez kalkulator OC dostępny na stronie tej firmy,
• również 15% niższą cenę za ubezpieczenie samochodu zapewnia także mBank, oferujący razem z OC także Zieloną Kartę i Assistance Midi,
• klienci LINK4 otrzymają 7% zniżki za wykupienie ochrony inline,
• zniżka 4% przysługuje klientom TU Aviva, którzy dokonują płatności w systemie MojaAviva.

Co jeszcze można zrobić w internecie?
Znalezienie taniego OC nie jest jedyną rzeczą, jaką kierowca może zrobić online. Nabywcy samochodów używanych mają możliwość nieodpłatnego poznania ich historii w internecie na stronie historiapojazdu.gov.pl. Ta strona jest stworzona między innymi z użyciem danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Z kolei poszkodowani w wypadkach lub kolizjach mogą sprawdzić, czy sprawca zdarzenia miał aktualną polisę OC, z której zostanie wypłacone odszkodowanie. Zrobią to na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, ufg.pl.
Przykona: Budżet nie gorszy, a nawet lepszy
Strażacy pomogą w akcji szczepień przeciw COVID-19

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 20 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.