O sytuacjach zagrożenia oraz bezpieczeństwie w Starostwie Powiatowym w Turku

O bezpieczeństwie w Starostwie Powiatowym

O zagrożeniach dla bezpieczeństwa mieszkańców rozmawiano podczas wspólnego posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Tureckiego oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które zorganizowane było w we wtorek, 15 października w Starostwie Powiatowym w Turku.

Podczas spotkania przedstawiciele poszczególnych służb przedstawili sprawozdania dotyczące najważniejszych zdarzeń, zagrożeń oraz problemów.

Wśród specjalistów znaleźli się między innymi Dariusz Kałużny (starosta turecki), Jan Smak (radny powiatu tureckiego), Piotr Szewczyński (radny powiatu tureckiego), Michał Grzelak (komendant Powiatowej Policji w Turku), Wiesław Raczyk (naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Turku), Przemysław Jandy (powiatowy rzecznik prasowy w Starostwie Powiatowym w Turku), Beata Bartczak (dyrektor PUP w Turku), Adam Weber (p.f.Prokuratora Rejonowego w Turku), Jerzy Kurzawa (zastępca burmistrza Miasta Turku), Alfred Rajczyk (Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Turku), Jan Radzimski (Powiatowy Lekarz Weterynarii w Turku), Sławomir Kosobudzki (dyrektor Wydziału Rozwoju i Edukacji w Starostwie Powiatowym w Turku), Krzysztof Sobczak (dyrektor SP ZOZ w Turku), Władysław Karski (wicestarosta i kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego), Edyta Michalak (dyrektor PCPR w Turku), Paweł Pierożyński (powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego), Andrzej Paruszewski (kierownik Zarządu Dróg Powiatowych), Krzysztof Gruszczyński (p.o.dowódca JRG), Arkadiusz Janaszkiewicz (zastępca komendanta PSP w Turku).

Goście dyskutowali o statystykach, zagrożeniach na drodze oraz zdarzeniach na terenie powiatu tureckiego. Tematem było również kształtowanie właściwego modelu pracy dzielnicowego, jako policjanta pierwszego kontaktu.

O chorobach, częstotliwości ich występowania oraz rodzajach na terenie powiatu tureckiego opowiedział dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej Alfred Rajczyk.

Specjaliści rozmawiali o skuteczności przeciwdziałania przemocy w rodzinie poprzez zapewnienie bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej i społecznej. Istotnym aspektem jest również wspieranie lokalnych inicjatyw społecznych na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Istotnym problemem jest oznakowanie sieci hydrantowych oraz punktów czerpania wody i zaopatrzenie przeciwpożarowe w wodę do zewnętrznego gaszenia pożarów, co zgodne powinno być z obowiązującymi przepisami.

Podobnie jak w roku ubiegłym należy zwrócić uwagę na jakość zdrowotną żywności pochodzenia zwierzęcego podczas jej pozyskiwania, przetwarzania i umieszczania na rynku.

Dyrektor PUP w Turku poinformowała natomiast o promowaniu i wspieraniu zatrudnienia młodzieży, a, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego mówił o kontrolach w zakresie zgodności z obowiązującymi przepisami, projektami budowlanymi i warunkami określonymi w pozwoleniu na budowę oraz zgodności z normami sosowanych materiałów budowlanych.

Poinformowano o prowadzonych działaniach profilaktycznych oraz ewentualnych rozwiązaniach danych problemów.

Uczestnicy zapoznali się z zasadami współpracy i koordynacji działań na wypadek wystąpienia sytuacji kryzysowych, kolejnością procedur i obiegiem informacji pomiędzy Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego, Gminnymi Centrami Zarządzania Kryzysowego, Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz innymi służbami realizującymi zadania z zakresu zarządzania kryzysowego.
Kto za Gerarda Krzeszewskiego w Wydziale Inżynieri...
Wyróżnienie uczennic SP1w Ogólnopolskim Konkursie ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 29 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.