Obchody 85. rocznicy śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego

Ryszard Bartosik

12 maja 1935 roku zmarł Józef Piłsudski – Marszałek Polski, Naczelnik Państwa i Wódz Naczelny Wojska Polskiego. Jeden z najwybitniejszych Polaków, twórca niepodległej Polski.

W tym roku obchodzimy 85. rocznicę jego śmierci.

Józef Piłsudski cieszył się wielkim uznaniem nie tylko w Polsce, ale także na świecie. Po jego śmierci kondolencje płynęły z całego świata, również z Niemiec. Ciało Marszałka zostało złożone w krypcie wawelskiej. O tym jak bardzo cenionym człowiekiem na świecie był marszałek Piłsudski może świadczyć sam kondukt żałobny, w którego skład wchodziły najwybitniejsze osoby ówczesnych czasów. Szacuje się, że w uroczystościach żałobnych mogło uczestniczyć nawet 100 tys. osób.

Tegoroczne obchody były bardzo ograniczone ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną. Poseł Ryszard Bartosik złożył kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w Parku im. Żerminy Składkowskiej w Turku.
Tuliszków: Lokalni sprzedawcy o zakazie handlu na ...
Kawęczyn: Mieszkańcy odbierają maseczki. Chętnych ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Lokalna Wredota w środa, 13 maja 2020 12:19

Ciekawe o czym się myśli stojąc tak przed pomnikiem
podejrzewam, że np liczy do 15 i wystarczy, albo słucha czy wszyscy już zrobili zdjęcia i.... można w zadumie odejść - brać za rogi z kolejnymi obowiązkami.

Ciekawe o czym się myśli stojąc tak przed pomnikiem podejrzewam, że np liczy do 15 i wystarczy, albo słucha czy wszyscy już zrobili zdjęcia i.... można w zadumie odejść - brać za rogi z kolejnymi obowiązkami.
Gość - Rafał w wtorek, 12 maja 2020 23:53

A, to ten, który nie wie, że według polskiego prawa maseczki są OBOWIĄZKOWE!

A, to ten, który nie wie, że według polskiego prawa maseczki są OBOWIĄZKOWE!
Gość - sanepid w wtorek, 12 maja 2020 15:34

A maseczek już brakło?

A maseczek już brakło?
Gość
środa, 01 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.