Obsługa kadrowo-płacowa – na jaką dystrybucję należy postawić?

obsługa kadrowo-płacowa

Jeśli zastanawiasz się nad wdrożeniem oprogramowania ERP w swojej organizacji z pewnością zauważyłeś, że systemy te są zazwyczaj oferowane w jednym z dwóch modeli dystrybucyjnych: SaaS (ang. Software as a Service) oraz On-premise. Jakie są najważniejsze różnice pomiędzy powyższymi wariantami? Czy obsługa kadrowo-płacowa będzie przebiegać tak samo w obu wariantach? Poniżej przedstawiliśmy najważniejsze różnice pomiędzy SaaS a On-premise.

Obsługa kadrowo-płacowa w modelu SaaS oraz On-premise

Aby móc przybliżyć różnice pomiędzy poszczególnymi wariantami działania, należy zobrazować samą metodę działania obu opcji. Model SaaS reprezentuje m.in. biznesowy pakiet Google – klient uiszcza stałą, miesięczną opłatę za dostęp do zamawianych funkcji, a ogół obowiązków związanych z zapewnieniem prawidłowej pracy danego oprogramowania spoczywa na firmie, która go udostępnia.

Model On-premise można przyrównać m.in. do systemu operacyjnego Windows – klient dokonuje (zazwyczaj) jednorazowej opłaty za wybrane oprogramowanie, lecz troska o prawidłowe działanie systemu spoczywa po jego stronie. Obsługa kadrowo-płacowa będzie wymagać m.in. troski o zapewnienie odpowiedniej infrastruktury, wykonywanie kopii zapasowej czy udostępnienie możliwości zdalnego zalogowania się.

Obsługa kadrowo-płacowa w 5 zróżnicowanych aspektach

Na czym polegają najważniejsze różnice pomiędzy oprogramowaniem SaaS a On-premise? Kluczowe czynniki możemy sprowadzić do pięciu podpunktów.

1. Cena
Obsługa kadrowo-płacowa w modelu On-premise wymaga posiadania odpowiedniego zaplecza finansowego na start. Model SaaS przewiduje niższe koszty uruchomienia i utrzymania systemu, nie angażując przy tym wielu specjalistów IT.

2. Ochrona danych
Wariant On-premise obliguje klienta do pełnego zabezpieczenia systemu. W przypadku przejścia na SaaS obowiązek ten spoczywa na firmie udostępniającej dane oprogramowanie.

3. Metoda dostępu do systemu
Jednym z najważniejszych założeń systemu SaaS jest swobodny dostęp do gromadzonych danych z dowolnego miejsca. W przypadku modelu On-premise, obsługa kadrowo-płacowa będzie wymagać inwestycji w połączenie VPN.

4. Wdrażanie aktualizacji
W przypadku modelu SaaS firma dystrybuująca oprogramowanie samodzielnie wprowadza wszelkie niezbędne udogodnienia. Wariant On-premise zakłada wdrożenia po stronie klienta lub możliwość zlecenia aktualizacji dostawcy oprogramowania.

5. Czas wdrożenia usługi
Uruchomienie oprogramowania w modelu SaaS sprowadza się do utworzenia profili dostępowych i wydzielenia przestrzeni na dane W przypadku systemu On-premise proces implementacji może zająć o wiele więcej czasu.

Teta AIR – nowoczesna obsługa kadrowo-płacowa w modelu SaaS
Szukasz systemu, który wesprze Cię w realizacji codziennych zadań? Zapoznaj się z funkcjonalnościami oprogramowania Teta AIR – już dziś umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem i dowiedz się, jak zmieni się obsługa kadrowo-płacowa w Twojej firmie.

Źródło: TETA-AIR.pl – System HR dla średnich i małych przedsiębiorstw
Gm.Turek: Sukcesy UKS Sprinter ze Słodkowa
Tuliszków: Kolejne medale na turnieju w Komornikac...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 24 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.