Odkryj w sobie pasję i zostań uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej w Turku

Szkoła Muzyczna I Stopnia w Turku

Państwowa Szkoła Muzyczna im. Witolda Lutosławskiego w Turku od 40 lat kształci młodych muzyków, ucząc ich nie tylko gry na instrumencie, ale też rozwijając w nich pasję do sztuki. Właśnie rozpoczyna się nabór na nowy rok szkolny, a z ofertą przyszli uczniowie mogą zapoznać się online.

To wyjątkowy rok dla turkowskiej szkoły muzycznej, która właśnie teraz obchodzi 40-lecie swojego istnienia. Jubileuszowe plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa, ale rekrutacja na nowy rok szkolny trwa.

Od czterech dekad w ciepłej i przyjaznej atmosferze dzieci i młodzież uczą się gry na instrumentach, co ma ogromny wpływ na rozwój oso-bowości. Nauka gry na instrumencie poprawia zdolność koncentracji, spostrzegawczość, pobudza wrażliwość, uczy logicznego myślenia, wzmaga motywację do nauki, bo oprócz umiejętności gry dzieci uczą się także systematyczności, dyscypliny, organizacji czasu, wytrwałości i radzenia sobie ze stresem.

Szkoła prowadzi naukę w dwóch cyklach kształcenia: sześcioletnim dla uczniów w wieku od 6 do 10 lat oraz 4-letnim, dla kandydatów w wieku 8-16 lat. Wybierać można spośród takich instrumentów jak flet, klarnet, saksofon, trąbka, puzon, akordeon, fortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara klasyczna oraz instrumenty perkusyjne.

Z nauczycielami poszczególnych klas można spotkać się w tym roku wyjątkowo podczas wirtualnych drzwi otwartych na stronie https://wp.muzyczna.turek.pl/?page_id=1448

Kadra, to świetnie wykształceni i doświadczeni pedagodzy, muzycy fil-harmonii i teatrów, koncertujący solo i w zespołach, osiągający z uczniami sukcesy na licznych konkursach.

Szczegóły tegorocznej rekrutacji dostępne są natomiast w zakładce https://wp.muzyczna.turek.pl/?p=1404


Dobra: Kto odbierze śmieci, gdy zamkną Orli Staw? ...
Od poniedziałku pójdziemy do fryzjera i kosmetyczk...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 17 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.