Odpadowa aplikacja „EcoHarmonogram” w Turku!

EcoHarmonogram

Nie pamiętasz, kiedy z Twojej posesji są odbierane odpady? Zastanawiasz się, do którego pojemnika wyrzucić szkło, styropian czy karton po mleku? – już od września br. można to szybko sprawdzić w swoim smartfonie za pomocą aplikacji „EcoHarmonogram”.

Aplikacja wspomaga mieszkańców, wyszukując harmonogram odbioru odpadów za pomocą adresu (bez rejestracji i logowania), przypomina o nadchodzących terminach ich wywozów oraz dostarcza wszystkich niezbędnych informacji potrzebnych do ich prawidłowego segregowania.

Dotychczas mieszkańcy otrzymywali harmonogram odbioru odpadów w formie papierowej lub wyszukiwali terminu odbioru odpadów na stronie internetowej gminy lub firmy wywożącej odpady. Obecnie wszystkie te dane będą dostępne za pomocą jednego kliknięcia w smartfonie. Dzięki wyszukiwarce odpadów mieszkaniec ma pod ręką odpowiedzi gdzie powinien wyrzucić konkretny odpad – powiedział Jan Adam Kłysz, Przewodniczący Zarządu Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina”.

2 Kopiowanie

Aby zainstalować aplikację wystarczy wejść na swoim smartfonie do sklepu z aplikacjami, wyszukać aplikację „EcoHarmonogram” i kliknąć zainstaluj. Następnie wybrać miasto, w którym mieszkasz, ulicę i od tego momentu aplikacja już sama będzie przypominać o zbliżającym się terminie odbioru odpadów. Aplikacja jest bezpłatna i dostępna na systemy operacyjne Android, iOS w sklepach Google Play oraz App Store.

Dzięki zainstalowaniu aplikacji „EcoHarmonogram” uzyska się:
• darmową aplikację na urządzenia mobilne z funkcją informacyjno-edukacyjną
o selektywnej zbiórce odpadów komunalnych na terenie Twojego miasta,
• prosty i przejrzysty sposób dostępu do harmonogramu odbioru odpadów komunalnych z Twojej posesji,
• powiadomienia o terminach płatności za odebrane odpady,
• szybki dostęp do informacji na temat PSZOK (punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych) adres, godziny otwarcia, co można oddać,
• kontakt z organem zarządzającym i koordynującym zbiórkę odpadów komunalnych w Twoim mieście,
• informacje jak należy sortować odpady,
• wyszukiwarkę odpadów, czyli wpisujesz nazwę odpadu i po chwili masz odpowiedź gdzie należy go wyrzucić,
• gry edukacyjne dla najmłodszych,
• informacje o stanie powietrza w Twoim mieście,
• aktualności z Twojego miasta,
• możliwość zgłoszenia nieprawidłowości w odbiorze odpadów lub np. nielegalnie porzuconych odpadów.

4 Kopiowanie

Celem działania aplikacji jest usprawnienie działania systemu gospodarki odpadami w Turku. Dzięki aplikacji sprawdzenie terminu odbioru odpadów, uzyskanie wskazówek dotyczących ich właściwego segregowania, czy informacji na temat opłat za gospodarowanie odpadami jeszcze nie było tak proste. Cieszymy się, że z taką inicjatywą wyszedł Związek Komunalny Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina”, który zakupił tę aplikację i wdraża ją na terenie wszystkich gmin należących do Związku. – powiedział Burmistrz Turku, Romuald Antosik.

W trosce o mieszkańców nieużywających smartfonów wszelkie informacje zawarte w aplikacji mobilnej będą również dostępne poprzez stronę internetową Urzędu Miasta oraz dodatkowo na www.orlistaw.pl

Ponad 15 tys. ptaków do utylizacji. Ptasia grypa w...
Aby segregacja była łatwiejsza

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.