Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Zbigniew Korzeniowski: Ostatnia prosta przed II turą 

List do redakcji
Mija dwa tygodnie od wyborów samorządowych, a atmosfera w Turku daleka jest od uspokojenia. Sytuacja polityczna miasta z każdym dniem rysuje się w coraz bardziej złożonych barwach, a ostatnie działania posła Bartosika oraz ich wpływ na lokalne układy sił skłaniają do refleksji nad przyszłością Turku na politycznej mapie kraju.
 
Niespodziewane Rozgrywki
Po cichym poparciu, jakiego Burmistrz Antosik  otrzymał od posła Bartosika, można było spodziewać się, że lokalni samorządowcy związani z Prawem i Sprawiedliwością  staną murem za narracją szefa lokalnych struktur PiS . Jednak rzeczywistość okazała się bardziej skomplikowana. Oczekiwana solidarność nie wystąpiła, a za Bartosikiem nie poszły tłumy samorządowców z PiS, którzy mogliby wspierać jego interesy związane z Antosikiem.
 
Wewnętrzne Spory i Rozłam
Sytuacja w Radzie Miejskiej staje się ogromnym wyzwaniem dla lokalnych struktur PiS. PiS wydaje się nie mieć żadnego wpływu na sytuację w Radzie Miejskiej.
Komitet "Łączy Nas Turek", który zyskał 5 mandatów, składa się głównie z osób niezwiązanych z partią. Dodatkowo, ci radni, którzy wczesniej startowali z PiS, teraz otwarcie sprzeciwiają się Bartosikowi i deklarują brak chęci do współpracy z Antosikiem.
 
Tym samym, większość komitetu oficjalnie poparła Piotra Rybarskiego, dystansując się od jakichkolwiek związków z Bartosikiem.
 
Utrata Wpływów i Kalkulacje Polityczne
 
Wydarzenia te rysują obraz PiS tracącego jakiekolwiek wpływy w mieście. Wszelkie próby budowania mostów przez Bartosika z Antosikiem jawią się jako czysto polityczny interes, który jednak nie przyniósł spodziewanych korzyści. W istocie, wydaje się, że obecna sytuacja jedynie zwiększyła chaos i podziały wśród lokalnych działaczy.
 
Wygląda na to, że te działania mają prowadzić do wprowadzenia PiSu do miasta tylnymi drzwiami?
Czy to się uda? Przekonamy się w niedzielę.
 
Zbigniew Korzeniowski 
Turek potrzebuje stabilizacji i kontynuacji działa...
Malanów: Kolejne drzewa miododajne posadzone

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Gosc w piątek, 19 kwietnia 2024 16:43

Dobrz, że wszedł pan do rady to przynajmniej pańskie dzieci może będą miały z tego jakiś pożytek bo sądząc po zajadłości jaką prezentujesz w swoich wypowiedziach to nie widzę wielkiego pożytku dla miasta.

Dobrz, że wszedł pan do rady to przynajmniej pańskie dzieci może będą miały z tego jakiś pożytek bo sądząc po zajadłości jaką prezentujesz w swoich wypowiedziach to nie widzę wielkiego pożytku dla miasta.
Gość
piątek, 21 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.