Parking przy lotnisku: wybrać ten dobry czy przyjazny?

Parking przy lotnisku

Jaki parking lotniskowy można uznać za dobry? Wszystko zależy od tego, kto i jakie kryteria przyjmie. Zwykle jednym z ważniejszych jest cena. Jednak za przyjazny i wygodny parking naprawdę warto zapłacić trochę więcej niż za ten, który jest po prostu „dobry”.

Przykładem parkingi we Wrocławiu

Parking lotnisko Wrocław pojawia się jako przykład zawsze, kiedy chodzi o udowodnienie, za co warto zapłacić. Przede wszystkim jednak warto zaznaczyć, że na najlepszym parkingu w Strachowicach i tak płaci się mniej niż 10 złotych za dobę. To niewiele, ale jeśli komuś bardzo zależy na oszczędnościach, można urwać dwa złote, zostawiając samochód na półlegalnym parkingu na czyimś podwórku. Będzie taniej? Będzie. Lepiej? Wątpliwe. Tu właśnie pojawia się różnica między tym, co dobre, a tym, co najlepsze.

Lotnisko we Wrocławiu miewa problemy

Lotnisko we Wrocławiu nie jest dużym portem i dlatego w planach rzadko jest traktowane priorytetowo. Zdarza się, że loty są opóźnione, że obsługa na terminalu nie jest tak płynna, jak można by było sobie tego życzyć. I nie chodzi o to, by robić z tego zarzut, bo Wrocław rozwija się dynamicznie i sytuacja się poprawia, ale jednak każde takie opóźnienie to dodatkowy stres dla kogoś, kto musi takie pułapki uwzględniać w planach podróży. Najlepsze parkingi oferują transfer na żądanie, a nie tylko z rozkładu. Poza tym ich pracownicy są po prostu uprzejmi i w razie problemów pomagają: szybciej przepakują bagaż, zaczekają chwilę pod terminalem, przez telefon przedłużą rezerwację, gdyby powrót miał się opóźnić. I to jest coś, za co warto zapłacić.

Jest problem z fałszywymi opiniami o wrocławskich parkingach

Ci, którzy chcą parking lotnisko Wrocław wybrać, pomagając sobie opiniami z Google, będą mieli spory kłopot. Ceny wokół Strachowic są niskie, a konkurencja niemała. Efekt? Zalew fałszywych opinii, z którymi nie bardzo wiadomo, co zrobić. Tam, gdzie parkingów jest mniej, kłopot nie jest aż tak wyraźny, ale w tym momencie warto sięgnąć po stary, sprawdzony sposób: po pierwsze przyjrzeć się ofertom parkingów, a po drugie: zadzwonić do obsługi. Wbrew pozorom sporo można się dowiedzieć przez telefon: dopytać o reguły transferu lotniskowego, poznać warunki i zakres ubezpieczenia parkingu, upewnić się co do ceny. Zupełnie przy okazji w ten sposób można poznać podejście pracowników do klienta. Na najlepszych parkingach nie zdarza się, żeby pytający pozostał bez odpowiedzi.

Lecisz z Wrocławia? Planuj z wyprzedzeniem

Na przyjaznych parkingach w Strachowicach miejsc zwykle nie ma, jeśli przyjechać na nie bezpośrednio przed odlotem. Warto miejsce zarezerwować wcześniej. Raz, że ma się absolutną pewność, że będzie ono dostępne, a dwa, że na części parkingów jest to premiowane zniżką. A warto to zrobić, bo zwykle odwołanie rezerwacji jest możliwe niemal do ostatniej chwili, natomiast miejsce na przyjaznym parkingu z wygodnym transferem, odpowiedzialną obsługą i przydatnym w skrajnych przypadkach automatem rozruchowym jest warte tych kilku złotych, które można by było oszczędzić, parkując w miejscu, które jest tylko dobre. „Dobry” przy wyborze parkingu lotniskowego to za mało: trzeba znaleźć taki, który zapewni spokojną podróż bez zmartwień o to, jak samochód będzie wyglądał po powrocie.

Turkowscy przedsiębiorcy proszą władze miast i gmi...
Kondolencje
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 04 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.