Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

PGKiM: Budowy i modernizacje czyli plany na 2021 rok

PGKiM Turek

Inwestycja w najwyższą jakość wody, w rozbudowę sieci kanalizacyjnej, deszczowej i ciepłowniczej – to tylko niektóre z planów Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. na rok 2021. Ich wartość to ponad 7,6 mln zł. Do tego cały czas trwać będzie modernizacja oczyszczalni ścieków, której łączny koszt wynosi 88,6 mln zł.

W tym roku także prowadzone będą prace w ujęciach wody Muchlin i Obrębizna. Planowane są m.in. modernizacja pompowni II stopnia i budowa stacji uzdatniania wody przy ul. Kwiatkowskiego, o łącznej wartości 467 tys. zł.

Rozbudowywana i modernizowana zostanie sieć wodociągowa, w ramach programu ogólnego rozbudowy sieci wodociągowej na terenie miasta. Ponadto dalej na wodomierzach odbiorców montowany będzie system zdalnego odczytu. Koszt przedsięwzięć związanych z siecią wodociągową szacowany jest na 760 tys. zł. Około 825 tys. zł to inwestycje związane z siecią kanalizacji sanitarnej i drugie tyle inwestycje związane z siecią kanalizacji deszczowej, a w tym budowa i modernizacja obu sieci, budowa podczyszczalni wód deszczowych i systemu retencji na terenie Turku. Do tego rozbudowywana i modernizowana zostanie sieć ciepłownicza, powstaną węzły ciepłownicze w budynkach wielorodzinnych i przyłącza do nowo podłączanych odbiorów. Wartość tych prac to ok. 1,3 mln zł.

W ramach modernizacji oczyszczalni ścieków, poza pozyskanym dofinansowaniem z NFOŚiGW, Przedsiębiorstwo ze środków własnych za ok. 2,5 mln zł planuje budowę trzeciej komory tlenowej stabilizacji osadu i zakup nowych pomp do stacji dmuchaw. Poza tym prowadzone będą prace, na które pozyskano dofinansowania, tj. 41,3 mln zł z NFOŚiGW, przy czym łączna wartość inwestycji przekracza 88,6 mln zł.

Planowane są także inwestycje wiązane z zakupem sprzętu i odbiorem odpadów komunalnych. Chcemy też rozbudować Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Polnej 4. Te przedsięwzięcia szacowane są na ok. 199 tys. zł.

Wymienione wyżej inwestycje mają na celu z jednej strony rozwinięcie zakresu i jakości usług na rzecz mieszkańców Turku, zaś z drugiej usprawnienie pracy Przedsiębiorstwa i osiągnięcie oszczędności. Łączna wartość wspomnianych inwestycji to 7,6 mln zł.

Zarząd PGKiM Sp. z o.o. w Turku
Tuliszków: Chcą odwołania burmistrza. Będzie kolej...
Tuliszków: Konsultacje kadry wojewódzkiej Okręgowe...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Radek w środa, 10 marca 2021 17:25

A po czemu płacimy za śmieci? Ile to nasz burmistrz każe sobie płacić?

A po czemu płacimy za śmieci? Ile to nasz burmistrz każe sobie płacić?
Gość - Felicjan w środa, 10 marca 2021 16:03

Radni miejscy! Koniecznie warto sprawdzić ile to pieniędzy płacą mieszkańcy niemieckiej firmie za ciepło! Właśnie w telewizji pokazują jak to wygląda na Pomorzu! Czy burmistrz Antosik zrobił właściwie sprowadzając Niemców do Turku?

Radni miejscy! Koniecznie warto sprawdzić ile to pieniędzy płacą mieszkańcy niemieckiej firmie za ciepło! Właśnie w telewizji pokazują jak to wygląda na Pomorzu! Czy burmistrz Antosik zrobił właściwie sprowadzając Niemców do Turku?
Gość
wtorek, 21 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.