Powiat Turecki: PGKiM dokonało bezprawnego zablokowania studzienek kanalizacyjnych. Mieszkańcy narażeni na straty

PGKiM Turek

Powiat Turecki informuje, że w dniu 02.06.2022r. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku dokonało bezprawnego zablokowania studzienek kanalizacyjnych służących do odprowadzania wód opadowych lub roztopowych przy powiatowej ulicy Milewskiego w Turku.

Te działania doprowadziły do celowego uszkodzenia mienia publicznego – urządzeń kanalizacji odpływowej przez co m.in. narażają na straty mieszkańców Powiatu Tureckiego w mieście Turku. Zajęcie przez PGKiM publicznego mienia jest niezgodne z prawem, pokazuje butę i arogancki sposób działalności spółki PGKiM ze szkodą dla mieszkańców całego Powiatu Tureckiego. Bezprawne działania PGKiM polegające na takim niszczeniu publicznego mienia powiatowego mogą również stworzyć zagrożenie dla mienia mieszkańców poprzez zalewanie przyległych posesji.

PGKiM zmusza mieszkańców Turku do dokonywania bezprawnych i zawyżonych opłat za wody opadowe lub roztopowe bez jakichkolwiek regulacji prawnych, co do ich naliczania. Ponadto wysokość nakładanych na mieszkańców Turku nielegalnych opłat jest nieadekwatna do ponoszonych przez spółkę kosztów.

Powiat Turecki nie pozostaje obojętny wobec zaistniałej sytuacji zgłaszając proceder organom ścigania i pociągnie PGKiM w Turku do odpowiedzialności.

Należy podkreślić, że powyższa spółka miejska nie jest prywatnym folwarkiem, a działając na mieniu publicznym wykonuje zadania publiczne nałożone przepisami prawa. Jej jedynym udziałowcem w 100% jest Gmina Miejska Turek. Zarząd PGKiM jest zatem – w przeciwieństwie do komunikowanej sytuacji - zobowiązany do funkcjonowania zgodnie z literą prawa i do poszanowania mienia publicznego, dla dobra wszystkich mieszkańców Turku.

Jedynym udziałowcem spółki jest Gmina Miejska Turek. Bezpośrednią kontrolę nad spółką sprawuje Burmistrz Miasta Turku w osobie Romualda Antosika.

Starosta Turecki
Dariusz Kałużny

Wicestarosta
Władysław Karski

Tuliszkowska straż się rozwija. Niebawem rusza bud...
Fantastyczny sezon UKS „Piątka” Turek zakończony

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Adam w wtorek, 07 czerwca 2022 12:18

Eeee, no dobre zagranie, w końcu się może uda im za tyłki zabrać, ale jest jeszcze lepsza opcja, doprowadzić do wejścia konkurencji na rynek, a zarząd tego całego PGKIM jakoś uniezależnić od miejskich "polityków".

Eeee, no dobre zagranie, w końcu się może uda im za tyłki zabrać, ale jest jeszcze lepsza opcja, doprowadzić do wejścia konkurencji na rynek, a zarząd tego całego PGKIM jakoś uniezależnić od miejskich "polityków".
Gość
środa, 29 czerwca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.