PGKiM: Odwołaliśmy się od decyzji Starosty Tureckiego

PGKiM

Nie zgadzamy się z odmowną Decyzją Starosty w sprawie pozwolenia na budowę ciepłowni geotermalnej w Turku, dlatego wnieśliśmy odwołanie do Wojewody Wielkopolskiego, zarzucając rażące naruszenie przepisów prawa.

Naszym zdaniem przyjęto bezpodstawne założenie, że ciepłownia geotermalna jest urządzeniem wytwarzającym energię.
Ogólnikowe stwierdzenia, jakie zostały zawarte w uzasadnieniu Decyzji, nie znajdują żadnego potwierdzenia w przedstawionym stanie faktycznym i prawnym.

Decyzja oparta została na założeniach, o których nie było mowy w przedłożonych przez inwestora dokumentach.
Nie rozpatrzono materiału dowodowego, zebranego w sprawie m.in. stanowiska urbanisty Miasta Turek - autora miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, jak i stanowiska Burmistrza Miasta Turku w sprawie wydania decyzji środowiskowej.

Uważamy, że Starosta przekroczył granice swobodnej oceny zebranego materiału dowodowego, jak i uniemożliwił wypowiedzenie się nam, co do zebranych materiałów i dowodów.

Tak wydana decyzja podważa zaufanie do organu administracji publicznej, jakim jest powiat, narusza również zasadę współdziałania organów władzy publicznej w tak istotnej kwestii dla mieszkańców miasta, jaką jest budowa ciepłowni.
Wobec przytoczonych argumentów wnosimy odwołanie do Wojewody Wielkopolskiego o uchylenie w całości Decyzji Starosty Tureckiego i przekazanie sprawy do ponownego rozpatrzenia.

Chcemy jednakże podkreślić, że rozpoczęty proces odwoławczy znacznie wydłuży termin przystąpienia do realizacji przedsięwzięcia.

Zarząd PGKiM Sp. z o.o.

Brudzew: Świętowano 104. Rocznicę odzyskania niepo...
Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - mieszkaniec w czwartek, 10 listopada 2022 15:15

Lepiej dostosować plan przestrzenny.Ciepłownia geotermalna jest urzadzeniem wytwarzającym energię cieplną, która służy do ogrzewania mieszkań, z wody getermalnej i z gazu ziemnego. podobnie jak każde inne żródło ciepła jak ciepłownia opalana węglem ,czy w skrajnym przypadku piec kaflowy.
Panowie nie brońcie czegoś ,co obronić się nie da. Szkoda czasu!

Lepiej dostosować plan przestrzenny.Ciepłownia geotermalna jest urzadzeniem wytwarzającym energię cieplną, która służy do ogrzewania mieszkań, z wody getermalnej i z gazu ziemnego. podobnie jak każde inne żródło ciepła jak ciepłownia opalana węglem ,czy w skrajnym przypadku piec kaflowy. Panowie nie brońcie czegoś ,co obronić się nie da. Szkoda czasu!
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.