Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

PGKiM: Starosta powinien wydać pozwolenie na budowę geotermii

PGKiM

Bezsprzecznym faktem jest, że Starosta Turecki Dariusz Kałużny nie wydając pozwolenia na budowę geotermii, zablokował jedną z najważniejszych inwestycji nie tylko w Turku, ale i w powiecie. To Staroście Tureckiemu Wojewoda Wielkopolski wytknął, że decyzja blokująca budowę geotermii była niezgodna z prawem. Starosta po raz kolejny rozpatrując sprawę wymusza na nas niepotrzebne dokumenty i decyzje.

Dlatego też w celu uzyskania pozwolenia na budowę ciepłowni geotermalnej, pomimo że nie zgadzamy się ze stanowiskiem Starosty Tureckiego, zostaliśmy zmuszeni do zmiany wielkości powierzchni inwestycji poprzez zaliczenie do niej zjazdów i przyłączy.

Ponieważ ciepłownia jest inwestycją priorytetową dla mieszkańców Turku, dostarczymy również wymaganą przez Starostę Tureckiego decyzję środowiskową. Podkreślamy jednak, że decyzja środowiskowa na tym etapie nie jest wymagana, co słusznie zauważył Wojewoda Wielkopolski, a Starosta Turecki nadal jej wymaga.

Nie jest zatem prawdą jak informuje Starosta Turecki, że dokumentacja projektowa ciepłowni geotermalnej jest nieprawidłowa. Złożony przez pełnomocnika PGKiM Sp. z o.o. w Turku wniosek jest potwierdzeniem, że Starostwo Powiatowe jest nieprzychylne projektowi budowy ciepłowni geotermalnej.

W związku z powyższym, w celu wydania pozwolenia na budowę dostarczymy nad wyrost wymaganą przez Starostę Tureckiego decyzję środowiskową, złożymy wszystkie wyjaśnienia i uzupełnienia, których oczekuje Starosta, nawet jeżeli się z tym nie zgadzamy. Mamy świadomość, że gdyby Starosta Turecki merytorycznie i w sposób prawidłowy podszedł do naszego wniosku, to już byśmy budowali ciepłownię, bo robimy ją na takich samych podstawach jak powstające geotermię w Kole i w Sieradzu. Tymczasem zamiast budować, jesteśmy zmuszeni przepychać się dokumentami.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby Starosta Turecki, który podkreśla że sprzyja inwestycjom w odnawialne źródła energii, w tej sytuacji uznał argumentację Spółki i wydał pozwolenie na budowę geotermii bez zbędnej zwłoki.
Jeśli z powodu takiego podejścia starosty do geotermii w Turku stracimy dofinansowanie, to kto za to odpowie?

Zarząd PGKiM Sp. z o.o. w Turku
Gra na czas. Pełnomocnik PGKiM wnioskuje o dodatko...
Muzyczna laurka dla turkowianek od Kasztelan Band ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 19 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.