PGKiM: Wkrótce ruszają prace na Wyszyńskiego 14P

Wyszyńskiego

Wczoraj, tj. 13 maja 2021 r. podpisana została umowa na prace budowlane polegające na naprawie szkód powstałych w wyniku wybuchu gazu w klatce B bloku przy ul. Wyszyńskiego 14. Wybrany w przetargu wykonawca ma czas do końca tego roku na przywrócenie zniszczonych mieszkań do użytkowania.

Przypomnijmy, do wybuchu gazu w jednym z mieszkań na trzecim piętrze bloku przy Wyszyńskiego 14 doszło 28 września 2020 r. Ekspertyzy budynku, szacowanie strat, opracowanie dokumentacji trwało kilka miesięcy. Zgodnie z decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego z lutego 2021 r., roboty obejmować będą m.in.: naprawę uszkodzonej konstrukcji nośnej budynku (ścian, stropu) w części wspólnej budynku, odbudowę uszkodzonych kominów wentylacyjnych, wykonanie nowych wewnętrznych instalacji c.o., c.w., wod.-kan. i elektrycznej w części wspólnej budynku, naprawę uszkodzonej balustrady klatki schodowej, wewnętrznej balustrady balkonowej, oraz wymianę uszkodzonej stolarki okiennej i drzwiowej wewnętrznej na klatce schodowej w części wspólnej uszkodzonego budynku.

Ostatecznie 13 maja 2021 r. po przeprowadzeniu przetargu Zarządca Wspólnoty Mieszkaniowej Wyszyńskiego 14 podpisał umowę na realizację prac.

Zgodnie z umową, wkrótce wykonawca przystąpi do prac, które prowadzone będą w czynnym budynku mieszkalnym. Planowany termin zakończenia robót to koniec tego roku.

Zarząd PGKiM Sp. z o.o.

Miasto Turek: Oświadczenie w sprawie skateparku
PGKiM odpowiada na list od mieszkanki Turku

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Wiktor w sobota, 15 maja 2021 12:45

Cieszyć się czy płakać, ze dopiero ruszaja prace???Ludzie płacą za mieszkania, w których nie mogą mieszkać, oczywiście nie ze swojej winy a to co zaoferowalo miasto to dramat.. Należało zgłosić się do programu Nasz nowy dom i sprawa byłaby zalatwiona.

Cieszyć się czy płakać, ze dopiero ruszaja prace???Ludzie płacą za mieszkania, w których nie mogą mieszkać, oczywiście nie ze swojej winy a to co zaoferowalo miasto to dramat.. Należało zgłosić się do programu Nasz nowy dom i sprawa byłaby zalatwiona.
Gość
środa, 01 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.