Podróżowanie kamperem z dziećmi - jak sprawić, żeby wycieczka nie zamieniła się w koszmar?

Podróżowanie kamperem

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w objazdową podróż kamperem zabrać dzieci. Mobilny dom można dostosować w taki sposób, że opieka nad dzieckiem nie będzie stanowić żadnego problemu. Wyjazd nie nadwyręży zbytnio domowego budżetu, a pozwoli całej rodzinie wypocząć i zregenerować siły. By podróż była udana, trzeba się do niej odpowiednio przygotować, szczególnie gdy podróżujemy z dziećmi. Oto kilka rad i wskazówek, o czym należy pamiętać, mając na pokładzie pociechy.

Fotelik dla dziecka

Kamper oferuje dużo miejsca i skłania do przemieszczania się podczas jazdy. Nie można jednak dopuścić, aby dzieci chodziły po pojeździe, gdy pozostaje on w ruchu. Gwałtowne hamowanie może sprawić, że dojdzie do nieszczęścia.

Przepisy obligują kierowcę do przewożenia dziecka w foteliku do chwili, aż przekroczy 1,5 m wzrostu. Istnieje kilka wyjątków od tego nakazu, jednak nie widnieje wśród nich kamper. Chcąc więc podróżować z dzieckiem w domu na czterech kółkach trzeba zabrać ze sobą fotelik. Jeśli jeszcze takowego nie masz, wybierz się do sklepu z fotelikami dla dzieci, gdzie specjalista doradzi Ci, jaki fotelik kupić, a później pomoże go zamontować.

Sposób na nudę

Długa i monotonna jazda może sprawić, że dzieci staną się markotne i marudne. Dobrze jest się na to przygotować, wyciągając asa z rękawa w postaci gier i zabaw. Ale pamiętaj, że nawet ulubiona zabawka też może dziecku szybko się znudzić. Dlatego poświęć maluchowi trochę czasu w podróży, zagraj z nim w gry słowne takie jak rymowanki czy skojarzenia. Odciągniesz tym samym jego uwagę od niekończącej się trasy i pobudzisz twórcze myślenie. Takie zabawy będą też rozwiązaniem na deszczowe dni.

Wyprawka do kampera

O ile my dorośli obejdziemy się bez choćby środka na komary, to swędzące miejsca po ukąszeniu owada mogą udaremnić dziecku sen. Dlatego przed wyjazdem przygotuj listę najpotrzebniejszych rzeczy, które musisz ze sobą zabrać, tak aby nic Ci nie umknęło. Wpisz na nią m.in. apteczkę, środki na owady, krem przeciwsłoneczny, okrycie głowy czy zapas produktów spożywczych dedykowanych najmłodszym.

Przed wyjazdem warto zadbać również o ubezpieczenie dla kampera (zobacz na przykład ten link). Na nic się zdadzą gry i zabawki, gdy podróż zostaje udaremniona przez nieszczęśliwy wypadek.

Skrojone na miarę potrzeb i oczekiwań pakiety ubezpieczeniowe dla kamperów i przyczep kempingowych znajdziesz pod adresem www

Kawęczyn: Mieszkańcy Dzierzbotek powitali Wiosnę
Profesjonalna firma z rodzinną tradycją- czyli Pas...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 19 luty 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.