Polski Ład: Ponad 75 milionów dla samorządów Powiatu Tureckiego

Ryszard Bartosik i Mateusz Morawiecki

To bez wątpienia historyczny moment. Kolejne ogromne środki na ważne i potrzebne mieszkańcom inwestycje wpłyną na konta niemal wszystkich samorządów powiatu tureckiego. Suma dofinansowań pozyskanych w ramach programu Polski Ład to łącznie rekordowa kwota 75 909 301,62 zł.

Polski Ład to rządowy plan stworzony po to, aby pomóc wyjść z kryzysu wywołanego pandemią COVID-19. Program da wszystkim Polakom - mieszkańcom miast, miasteczek i wsi lepszą i bardziej dofinansowaną służbę zdrowia, niższe podatki, więcej pieniędzy w domowych budżetach polskich rodzin. W ramach rządowego programu Polski Ład do powiatu tureckiego wpłynie łącznie ogromna kwota 75 909 301,62 zł.

- Są to kolejne rządowe środki, które zostaną przeznaczone na inwestycje służące wszystkim mieszkańcom powiatu tureckiego. Cieszę się ogromnie, że samorządy chętnie składały wnioski do programu Polski Ład i dziś niemal wszystkie gminy mają przyznane środki na zaplanowane zadania. To właśnie w ten sposób nasz rząd w praktyce rozumie politykę, tak wygląda dla nas działalność i służba publiczna. Polski Ład jest programem dla wszystkich obywateli, dla mieszkańców również powiatu tureckiego. Wszystkie inwestycje będą służyły nie politykom, ale po prostu mieszkańcom powiatu tureckiego - zaznacza wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik.

Polski Ład to wielka reforma społeczno-gospodarcza, w której centrum rząd stawia rodzinę. Znalazły się w nim prorodzinne rozwiązania z wielu obszarów, to m.in. polityka mieszkaniowa, podatkowa, rynku pracy, a także dużo większe nakłady na rozwój sieci instytucji opieki nad najmłodszymi dziećmi. Są to również działania skierowane do seniorów.

Wszystkie postulaty Polskiego Ładu tworzone z myślą o mieszkańcach znalazły odzwierciedlenie w projektach złożonych przez samorządy powiatu tureckiego. Budowa dróg, sieci wodociągowej czy infrastruktury sportowej – to inwestycje, o które zabiegano. W sumie, gminy powiatu tureckiego na realizację zadań otrzymają ponad 63 mln zł. Kwota ponad 12,6 mln zł trafi do powiatu tureckiego i zostanie przeznaczona na budowę sali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Turku, przebudowę drogi Grąbków-Kowale Pańskie oraz przebudowę drogi Dobra Kolonia-Piekary.


Tabela Kopiowanie

Uczniowie znów trafiają na kwarantannę. Tym razem ...
Edukacja przez zabawę na sali "Ognik"

Podobne wpisy

 

Komentarze 5

Gość - Tomasz w piątek, 29 października 2021 18:25

Kiedy Obwodnica Turku ? miała być do 2019 r a teraz cisza ...

Kiedy Obwodnica Turku ? miała być do 2019 r a teraz cisza ...
Gość - Marek w piątek, 29 października 2021 20:23

Zapytaj się burmistrza.Napewno wyjaśni

Zapytaj się burmistrza.Napewno wyjaśni
Gość - Young Grasia w czwartek, 28 października 2021 19:11

#Turowdlaczechow

#Turowdlaczechow
Gość - Gość w poniedziałek, 25 października 2021 12:55

A ile stracą samorządy na "Polskim ladzie"

A ile stracą samorządy na "Polskim ladzie"
Gość - Mieszkaniec w poniedziałek, 25 października 2021 12:38

Brawo PiS. Brawo Bartosik!
Tak się dotrzymuje słowa!

Brawo PiS. Brawo Bartosik! Tak się dotrzymuje słowa!
Gość
czwartek, 30 czerwca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.