Porządek w kuchni - sposoby, jak łatwo o niego zadbać

Kuchnia

Kiedy krzątasz się po kuchni, lubisz mieć wszystko pod ręką? To jak najbardziej zrozumiałe! Aby jednak nawet w ferworze kulinarnych szaleństw przestrzeń nadal była uporządkowana, konieczne jest jej odpowiednie zorganizowanie. Zobacz, co zrobić, aby w Twojej kuchni zawsze panował ład i porządek.

Dobra organizacja w kuchni - jak przechowywać przybory kuchenne?

Aby utrzymać czystość w swojej kuchni, konieczne jest jej odpowiednie zorganizowanie. Najlepiej jest zaaranżować przestrzeń zgodnie z zasadą trójkąta roboczego, czyli umieścić kuchenkę, lodówkę oraz zlew w taki sposób, aby móc się pomiędzy nimi z pełną swobodą przemieszczać. Warto wykształcić w sobie też odpowiednie nawyki, takie jak chowanie brudnych naczyń bezpośrednio do zmywarki, czy odkładanie tych dopiero umytych na ociekacz, a gdy wyschną do szafki. Ważne jest każdorazowe odkładanie rzeczy na swoje miejsce, dzięki czemu problem z zalegającymi na widoku przedmiotami zwyczajnie nie powinien się więcej pojawiać.

Doskonałym pomysłem są również wszelkie pojemniki, które można wykorzystać w szafkach i szufladach, dzięki czemu wszystko w nich przechowywane będzie dobrze widoczne. Te transparentne, zamykane na klipsy posłużą do okiełznania w swoich meblach wszystkich artykułów takich jak mąki, ryże, makarony i kasze, które dzięki szczelnemu zamknięciu będą dodatkowo chronione przed molami. Z kolei wszelkie słoiki i estetyczne, zdobione lub opisane pudełka ceramiczne, do których można wsypać kawę, herbatę, czy ulubione ciastka, nie tylko zabezpieczą je przed wywietrzeniem, ale do tego uatrakcyjnią kuchenne blaty i otwarte półki. Market budowlany Bricomarché w Turku w swojej ofercie zgromadził wiele praktycznych i przyciągających uwagę pojemników, które śmiało można zastosować, jako elementy dekoracyjne w swojej kuchni. W sklepie można nabyć również fantastyczne przyprawniki, które ułatwią dostęp do stosowanych ziół i przypraw, ale również pojemniki z rączką, umożliwiające przechowywanie w lodówce oraz wygodne transportowanie przygotowanych dań.
 
Artykuły przydatne w każdej kuchni
 
Aby funkcjonowanie w kuchni było jeszcze przyjemniejsze, dobrze jest mieć w niej pewne akcesoria. Wiele osób jako niezbędne elementy wskaże praktyczne zaparzacze, które umożliwiają jednorazowe przygotowanie większej ilości napoju, a także krajacze, usprawniające realizację, chociażby sałatek. Do utrzymania porządku w szufladach przydają się organizery, z których pomocą można posegregować różne elementy, ze sztućcami włącznie. W swojej kuchni dobrze też mieć dzbanki filtrujące, dzięki którym można oszczędzić sobie i środowisku kupowania plastiku, natomiast by móc zabrać ją ze sobą do pracy lub szkoły, przydadzą się wyposażone w filtry bidony. Nie tylko poprawią smak wody kranowej, ale uchronią nas od niepotrzebnego wydawania pieniędzy. Na półkach marketu budowlanego Bricomarché w Turku znaleźć można także wiele produktów usprawniających gotowanie - od silikonowych podkładek, przez rozmaite stojaki, sosjerki, sitka, szczypce, na wałkach, czy ubijakach kończąc. Jeśli masz wrażenie, że w Twojej kuchni czegoś brakuje, odwiedź sklep, a bez trudu uzupełnisz swój asortyment.

 

Kawęczyn: Koniec żłobkowego projektu. Radni ustali...
Cyfrowy sprzęt z programu „Aktywna Tablica” dla sz...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 19 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.