Powiat zainwestuje w infrastrukturę sportową, gminy w drogi i wodociągi

Polski Ład

Już niebawem stadion sportowy w Kaczkach Średnich przejdzie gruntowną modernizację wartą ponad pięć milionów złotych. To jednak nie wszystko, co w całym powiecie tureckim uda się wykonać dzięki dofinansowaniu z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, w którym do samorządów z naszego powiatu trafi łącznie blisko 100 mln zł.

Nowoczesny stadion w Kaczkach Średnich wraz z innymi realizowanymi obecnie projektami w infrastrukturę sportową pozwoli na zdecydowane podniesienie poziomu zaplecza sportowego dla młodzieży z powiatu tureckiego. Wartość dofinansowania to kwota 4,6 mln zł, co stanowi 90 proc. szacowanej wartości inwestycji. Blisko osiem milinów powiat turecki pozyskał na budowę budynku administracyjno – biurowego na potrzeby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i Starostwa Powiatowego w Turku. Inwestycja pozwoli poprawić usługi świadczone dla mieszkańców Powiatu Tureckiego w zakresie opieki psychologicznej i pedagogicznej. Nowy budynek Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej pozwoli także powiększyć bazę dydaktyczną w I Liceum Ogólnokształcącym w Turku. Środki z programu rządowego Polski Ład pozwolą też na przebudowę drogi powiatowej Genowefa - Władysławów, co z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa wszystkich użytkowników drogi. Dofinansowania z Polskiego Ładu otrzymały wszystkie gminy powiatu tureckiego. Dzięki środkom rządowym remontowane będą nie tylko drogi, ale też modernizację przejdzie sieć wodociągowo-kanalizacyjna w takich gminach jak Brudzew, Tuliszków czy Władysławów.

- Samorządy z powiatu tureckiego otrzymają łącznie blisko 100 milionów złotych. To ogromne pieniądze, które będą przeznaczone głównie na infrastrukturę wodociągową, kanalizacyjną, drogową, obiekty oświatowe i użyteczności publicznej na naszym terenie. Wszystko zgodnie z tym, o co wnioskowały samorządy. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców, ale też dla samorządowców. Takich pieniędzy nie było nigdy wcześniej - podkreśla Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Bartosik.

Właściwości piwa bezalkoholowego
Zmieni się oblicze wielkopolskich wsi. Umowy na do...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Tomek w piątek, 01 lipca 2022 12:41

Bartosik to wszystko załatwił???????

Bartosik to wszystko załatwił???????
Gość - gość w poniedziałek, 06 czerwca 2022 05:51

Bartosik ma prywatnego fotografa? Przy tej ilości fotek tak byłoby najłatwiej... Może biuro poselskie zatrudni...

Bartosik ma prywatnego fotografa? Przy tej ilości fotek tak byłoby najłatwiej... Może biuro poselskie zatrudni...
Gość
wtorek, 26 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.