Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Poznaj wady i zalety kredytu walutowego

Kredyt Walutowy

Interesujesz się kredytem walutowym? Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jest poznać wady i zalety tego rozwiązania. Sprawdź, kto obecnie może ubiegać się o ten rodzaj kredytu oraz jakie dokumenty należy przygotować. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

Czym jest kredyt walutowy?

Kredyt walutowy, to kredyt, który udzielany jest w walucie innej niż ta, która obowiązuje w danym kraju. Kredyt to zobowiązanie, które bank zgadza się przekazać kredytobiorcy na określony czas, w określonej kwocie oraz na określonych w umowie kredytowej warunkach.

Kredytobiorca zobowiązuje się do przestrzegania warunków umowy kredytowej, regularnej spłaty swojego zobowiązania oraz wydatkowanie pieniędzy zgodnie z celem zawartym w umowie kredytowej.

W jakiej walucie w Polsce można starać się o kredyt walutowy?

W Polsce możesz ubiegać się o kredyt walutowy w walutach takich jak:
-Frank szwajcarski,
-Funt brytyjski,
-Dolar amerykański,
-Euro.

Kto obecnie może ubiegać się o kredyt walutowy?

Starając się o kredyt walutowy musisz wiedzieć, że obecnie nie każdy otrzyma ten rodzaj kredytu. Komisja nadzoru finansowego wprowadziła przepisy, które mówią o tym, że obecnie kredyt walutowy mogą otrzymać jedynie osoby, które posiadają trwały dochód w walucie kredytu.

Komisja nadzoru finansowego zmiany wprowadziła po to, aby zabezpieczyć trwałą i regularną spłatę jak i obsługę kredytu, a także zapobiec ponownemu wystąpienie sytuacji, która miała już miejsce w naszym kraju, kiedy to masowo udzielono kredytów we frankach szwajcarskich.

Jakie dokumenty przygotować starając się o kredyt walutowy?

Starając się o kredyt walutowy należy przygotować dokumenty takie jak umowa o pracę lub kontrakt za granicą, zaświadczenie o wysokości twoich dochodów, wyciąg z konta bankowego z ostatnich trzech lub sześciu miesięcy, zeznanie podatkowe z ubiegłego roku, a także potwierdzenie zameldowania w Polsce.

Należy pamiętać o tym, że wszystkie złożone dokumenty muszą zostać spisane w języku polskim. Jeżeli posiadasz dokumenty, które zostały spisane w innym języku zaleca się skorzystanie z usług tłumacza przysięgłego, który dokona tłumaczenia wskazanych dokumentów.

Jakie są wady i zalety kredytu walutowego?

Kredyt walutowy posiada zarówno wady jak i zalety. Główną zaletą tego rozwiązania jest z reguły niższe oprocentowanie kredytu walutowego niż oprocentowanie kredytu złotowego. Dodatkowo osoby, które zarabiają w walucie kredytu nie ponoszą ryzyka walutowego.

Jedną z głównych wad kredytu walutowego jest bardzo mała liczba ofert tego kredytu w bankach. Dodatkowo, aby starać się o kredyt należy posiadać bardzo wysoką zdolność kredytową oraz o wiele wyższy wkład własny niż w przypadku kredytu złotowego. Należy również pamiętać, że złożone w banku dokumenty muszą zostać spisane w języku polskim. Jeżeli posiadasz dokument spisane w innym języku należy skorzystać z usług tłumacza przysięgłego co wiąże się z dłuższym czasem starania się o kredyt oraz większym kosztem.

Jak obecnie wygląda sytuacja Frankowiczów?

Obecnie, coraz więcej osób, które posiadają kredyt we frankach szwajcarskich decyduje się na złożenie pozwu i wstąpienie na drogę sądową. Dowiedz się więcej o pekao ugody frankowe i sprawdź czy również możesz złożyć pozew.

W tym celu skontaktuj się z jedną z najlepszych w Polsce kancelarii, która zajmuje się sprawami frankowymi. Doświadczeni specjaliści dokładnie przeanalizują Twoją umowę kredytową, a następnie powiedzą jakie kroki prawne najlepiej jest podjąć w twojej sytuacji.

Park im. Żerminy Składkowskiej już w sobotę dostęp...
Starosta Turecki: Cała prawda o lodowisku
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.