Pożyczka na samochód - nie tylko w banku

Pożyczka na samochód

To, co posiadamy, w dużej mierze determinują czasy, w jakich żyjemy. Jeszcze kilkanaście lat temu posiadanie samochodu było zarezerwowane dla nielicznych, nie mówiąc już o czasach socjalizmu, gdy auto było prawdziwie towarem luksusowym. Dzisiaj zaś własny pojazd wydaje się czymś zwyczajnym, co dosłownie trzeba mieć, aby normalnie funkcjonować.

Samochód dla wszystkich?

Ilość samochodów, co szczególnie widać w dużych miastach, jest przytłaczająca. Gdy przychodzi weekend, to parkingi przed galeriami handlowymi są nimi wypełnione, czasem aż tak, że nie da się znaleźć miejsca (a to przecież ogromne place). No cóż, od kiedy zaczęto masowo sprowadzać auta z zagranicy, lawina ruszyła, więc to dawne dobro luksusowe, dzisiaj jest czymś zwyczajnym. Ale czy rzeczywiście? Są przecież osoby, które pragną mieć samochód, ale ich na niego zwyczajnie nie stać? Jak mogą zrealizować swoje marzenie?

Gdzie pożyczyć na samochód?

Często nie jest to zachcianka, lecz realna potrzeba, bo jak ktoś mieszka poza miastem, to wcale nie tak łatwo jest mu się wydostać z miasteczka czy wsi, bo komunikacja zbiorowa - mówiąc delikatnie - czasem jest niewystarczająca. Oczywiście, zależy to od regionu, ale jakby popatrzeć całościowo, nie wygląda to zbyt obiecująco. Auto więc w tej sytuacji jest konieczne. Na szczęście dzisiaj można łatwiej niż kiedyś pożyczyć pieniądze, także na samochód, czego dowiesz się z artykułu:
https://moneystore.pl/pozyczka-na-samochod-gdzie-jej-szukac/

Dowiemy się tam, z jakiej oferty najlepiej skorzystać, żeby idealnie dopasować pożyczkę do swojej sytuacji. Ale to nie wszystko, bo we wpisie również znajdą się inne pomocne wątki, na przykład, czy warto kupić używany, czy może lepiej nowy samochód, sprawdzimy, jakie Polacy kupują samochody i skąd biorą pieniądze na ten cel. Warto prześledzić te informacje, bo mogą być pomocne nie tylko podczas pożyczania, ale i już podczas kupna pojazdu.

Czy mnie rzeczywiście na to stać?

Pamiętajmy, że same możliwości pożyczania, które obecnie są bardzo duże, nie powinny nam przysłonić obrazu rzeczywistości. Chodzi mianowicie o to, że owszem - możemy stać się posiadaczami samochodu i to nawet bardzo szybko, ale czy jesteśmy pewni, że uda nam się go spłacić?

To samo można zapytać, gdy mowa o utrzymaniu auta, która przecież trochę kosztuję. Każdy powinien przeanalizować swoją sytuację życiową i jasno sobie odpowiedzieć, czy w danym momencie rzeczywiście to najlepszy pomysł. Zapominając o tym, możemy niepotrzebne narazić się na kłopoty, bo co z tego, że uda nam się dopiąć swego, jak później się okaże, że nie mamy za co spłacać rat.

Tak jest w każdej sytuacji

Tak, jak napisaliśmy powyżej, taka analiza powinna zawsze być przeprowadzona. Refleksja jest tu niezbędna, bo pozwala mądrze decydować, bez pochopnych ruchów i myślenia w stylu “skoro sąsiad ma, to i ja będę miał”. Jeśli chcemy mieć pojazd, bo tak wypada, bo wszyscy naokoło mają, to lepiej sobie odpuścić, bo sąsiad nam go przecież nie spłaci. A być może za jakiś czas okaże się, że nadszedł ten moment, że po analizie, przeliczeniu wszystkich kosztów, wychodzimy na plus.

Podejścia refleksyjnego dzisiaj się niestety nie promuje, bo życie pędzi, a więc i my dostosowujemy się do tego rytmu. Jednak wbrew temu, co się dzieje naokoło, zawsze znajdźmy chwilę czasu, by odetchnąć, odsapnąć i na spokojnie się zastanowić nad kolejnym krokiem. A tym bardziej to istotne, gdy w grę wchodzą kwestie finansowe, które zawsze mają przełożenie na inne dziedziny życia.

Co jadano na dawnej polskiej wsi? Poznaj staropols...
Jedna z najważniejszych powieści XX wieku już w so...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 09 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.