Praca w mieście Turek

Praca w mieście Turek

Sytuacja na rynku pracy w naszym kraju ciągle się poprawia. Praktycznie w każdej części Polski bezrobocie osiągnęło rekordowo niski poziom a pracodawcy mają problem ze znalezieniem rąk do pracy.

Mimo to, mieszkańcy małych miast wciąż obawiają się, że nie uda im się znaleźć zatrudnienia w swoich miejscowościach. Podobnie uważa też wielu mieszkańców Turku. Czy słusznie? Przekonajmy się i sprawdźmy jak wygląda rynek pracy w tym mieście.

Turek - co warto wiedzieć o tej miejscowości?

Turek to stosunkowo niewielka miejscowość znajdująca się w Wielkopolsce. Oddalona jest ona około 124 km od centrum Poznania. Turek jest miastem przemysłowym, w okolicy którego znajdują się złoża węgla brunatnego i to właśnie one wpływają pozytywnie na rozwój tego miasta oraz sytuację na rynku pracy. Wciąż działają tu bowiem prężnie zarówno kopalnie jak i elektrownie oraz liczne zakłady produkcyjne.

Kto może liczyć na zatrudnienie w Turku?

Jak można się domyślać zapotrzebowanie na pracowników fizycznych w Turku jest naprawdę spore. Co więcej, mogą oni liczyć na pełne etaty oraz dobre zarobki. Praca czeka również na operatorów maszyn i urządzeń górniczych i produkcyjnych. Z zatrudnieniem nie mają również osoby, które ukończyły techniczne kierunki studiów. Nieco gorzej wygląda sytuacja w handlu i usługach, jednak również te branże zaczynają się rozwijać.

W jaki sposób najlepiej poszukiwać pracy?

Obecnie większość przedsiębiorców, którzy prowadzą swoją działalność w mieście Turek poszukuje pracowników za pomocą internetu. Nie ma w tym nic dziwnego - wystawianie ofert pracy w tym medium jest szybkie i proste. Na szczęście istnieją strony, na których znajdziemy wszystkie ogłoszenia dotyczące ofert pracy w Turku. Jednym z takich miejsc jest jobsora.pl. Osoby poszukujące prace mogą sprawdzić wszystkie dostępne ogłoszenia lub wyszukać te, które dotyczą poszukiwanego przez nich zajęcia. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie ofert w najbliżej okolicy zamieszkania.

Podsumowując, poprawiająca się sytuacja na rynku pracy nie ominęła również osób, które żyją w mniejszych miastach. Mieszkańcy Turka nie powinni więc obawiać się problemów ze znalezieniem zatrudnienia w swoim miejscu zamieszkania.

Margareta Budner kandydatką PiS do Senatu
Wielkopolscy „Terytorialsi” uczcili Święto Wojska ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 7

Gość - Gość z Miasta w środa, 30 września 2020 22:27

Treść napisali zapewne ci ignoranci rzeczywistosci, doradcy PAD.

Treść napisali zapewne ci ignoranci rzeczywistosci, doradcy PAD. :D
Gość - basista w środa, 30 września 2020 19:19

Z którego roku ten artykuł?
i w ostatnim zadaniu "Mieszkańcy Turka "

Z którego roku ten artykuł? i w ostatnim zadaniu "Mieszkańcy Turka "
Gość - Pp w wtorek, 20 sierpnia 2019 10:46

Prima aprilis?

Prima aprilis?
Gość - Mateusz w sobota, 17 sierpnia 2019 12:48

Autor tego atrykułu to niezły śmieszek hehe prężnie działająca elektrownia i kopalnia hehehehe

Autor tego atrykułu to niezły śmieszek hehe prężnie działająca elektrownia i kopalnia hehehehe
Gość - C7 w sobota, 17 sierpnia 2019 03:41

Elektrownia już nie działa w Turku a zarobki u tzw przedsiębiorców są głodowe. Oczywiście sami przedsiębiorcy mają się doskonale ale zawiązanie nieoficjalny spisek i trzymają niskie zarobki w całej okolicy. Artykuł jest żenujący i nie rzeczowy.

Elektrownia już nie działa w Turku a zarobki u tzw przedsiębiorców są głodowe. Oczywiście sami przedsiębiorcy mają się doskonale ale zawiązanie nieoficjalny spisek i trzymają niskie zarobki w całej okolicy. Artykuł jest żenujący i nie rzeczowy.
Gość - Bohul w sobota, 17 sierpnia 2019 00:46

Wciąż działają tu bowiem prężnie zarówno kopalnie jak i elektrownie oraz liczne zakłady produkcyjne.
Zaraz pęknę ze śmiechu. Kopalnia zamknięta, elektrownia też. A liczne zakłady to niby co profim? Czy sklepy na ulicy kolskiej.

Wciąż działają tu bowiem prężnie zarówno kopalnie jak i elektrownie oraz liczne zakłady produkcyjne. Zaraz pęknę ze śmiechu. Kopalnia zamknięta, elektrownia też. A liczne zakłady to niby co profim? Czy sklepy na ulicy kolskiej.
Gość - Mieszkaniec w piątek, 16 sierpnia 2019 12:41

To co jest napisane powyżej oparte jest chyba na jakiejś kronice sprzed 30 lat.

To co jest napisane powyżej oparte jest chyba na jakiejś kronice sprzed 30 lat.
Gość
poniedziałek, 24 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.