Pragniesz zwiedzić USA? Skorzystaj z ESTA!

ESTA

Stany Zjednoczone to kraj bogaty w moc atrakcji turystycznych, od Nowego Jorku, po prowincję. Wycieczka do USA musi być szczegółowo zaplanowana, ponieważ nie da się tam dostać bez ważnej wizy. Względy bezpieczeństwa wymogły na Departamencie Bezpieczeństwa wdrożenie Programu Ruchu Bezwizowego. Drogą elektroniczną możemy ubiegać się o stosowne pozwolenie na pobyt w celach turystycznych, a pomocna okazuje się strona Estavisa.pl. Warto ją wziąć pod uwagę!

Program Ruchu Bezwizowego

Wszyscy pamiętamy 11 września 2001 roku, kiedy dwa uprowadzone samoloty wbiły się w bliźniacze wieże. Od tamtej pory trwa nieprzerwana wojna z terroryzmem. W celach zagwarantowania bezpieczeństwa wewnętrznego rząd USA zaostrzył zasady dotyczące pobytu obywateli państw trzecich. Departament Bezpieczeństwa wdrożył projekt znany pod nazwą Programu Ruchu Bezwizowego. Otóż, aby ubiegać się o wizę w celach turystycznych, należy być obywatelem państwa partnerskiego, który współpracuje z programem ESTA. Jest to skrót od terminu elektroniczny system autoryzacji podróży. Pragnąc zwiedzić Los Angeles czy dowolny punkt na mapie USA należy spełnić dwa wymogi. Po pierwsze i to nikogo nie zdziwi, trzeba mieć aktualny paszport, a po drugie należy złożyć stosowny wniosek elektroniczny na dedykowanej platformie. W ramach programu ESTA prosi się o pozwolenie na pobyt czasowy do 90 dni w celach biznesowych lub turystycznych. W kompletacji stosownych dokumentów pomóc mogą specjaliści zgrupowani na stronie Estavisa.pl. To z ich pomocą możemy ułatwić sobie podróż do Ameryki.

Dla kogo program ESTA?

Jeśli planujemy podróż za ocean, musimy spełnić odpowiednie wymagania. Podstawą jest posiadanie aktywnego paszportu i bycie obywatelem państwa partnerskiego Programu Ruchu Bezwizowego. Bez spełnienia tych dwóch fundamentalnych wymogów niemożliwe jest uzyskanie wizy turystycznej. W dalszej kolejności nasz pobyt w tym kraju nie może przekraczać okresu 90 dni. Przekroczenie tego czasu powoduje wygaśnięcie wizy i czyni nasz pobyt nielegalnym w świetle prawa amerykańskiego. Dodatkowym wymogiem jest podróż liniami lotniczymi, które mają akceptację rządu USA. Planując podróż po Stanach Zjednoczonych, musimy dysponować również biletem powrotnym do swojego kraju. Jak widzimy, Amerykanie serio podchodzą do zagadnienia związanego z zachowaniem bezpieczeństwa wewnętrznego. W ramach ciekawostki można tu wspomnieć o wykluczeniu obywateli określonych państw oraz ludzi, którzy do tych państw podróżowali. Są to przeważnie państwa położone w Północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Sposób aplikacji w systemie ESTA

Pragnąc spędzić urlop w USA, musimy, jak zostało to udowodnione na łamach artykułu spełnić określone wymogi. Pozostaje odpowiedzieć na pytanie o sposób aplikacji o wizę turystyczną. W tym celu aplikować powinniśmy drogą elektroniczną na stronie ESTA. Dane osobowe, które podajemy za pośrednictwem platformy, są podstawowe. Wymagane jest podanie imienia i nazwiska, kraju i miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej oraz numeru telefonu do osoby ubiegającej się o wizę do USA i osoby, do której można się skontaktować w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów. Podchodząc do wypełniania formularza, warto, jest mieć pod ręką ważny paszport i aplikować najdalej 72 godziny przed planowaną podróżą. W tym ostatnim przypadku chodzi o czas, którego potrzebują operatorzy systemu na udzielenie pozwolenia na przylot do USA. W razie jakichkolwiek problemów z uzupełnieniem formularza można zgłosić się do specjalistów zajmujących się pomocą podróżującym do Stanów. Znajdziemy takich przykładowo na stronie Estavisa.pl.
Nastolatek z obrażeniami. Policyjna interwencja w ...
Barwny ptasi mural powstał na Spółdzielców

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 29 czerwca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.