Pralka przemysłowa- czym jest i jak działa?

Pralka przemysłowa

Czym jest i do czego służy pralka przemysłowa? Pralka przemysłowa jest podstawowym elementem wyposażenia każdej pralni. Jej zadaniem jest, jak sama nazwa wskazuje, pranie przeróżnych tkanin w ilości o wiele większej, niż ma to miejsce w domu. Wystarczy wyobrazić sobie liczbę obrusów do wyprania w restauracji czy prześcieradeł w hotelu, by zrozumieć, do czego służy pralka przemysłowa.

obraz 1 Kopiowanie
 
 
Pralka przemysłowa - Cechy dobrej pralki przemysłowej

Dobra pralka przemysłowa posiada mnóstwo programów prania. Z usług pralni korzysta każdego dnia całe mnóstwo osób, każda z nich przynosi zupełnie inne ubrania do prania. Dzisiejsze tkaniny mają niezwykle zróżnicowane wymagania, jeżeli chodzi o pranie. Jedne potrzebują wyższej temperatury, inne niższej, jedne wymagają użycia zmiękczacza, inne pod jego wpływem ulegną zniszczeniu. Dobra pralka przemysłowa ma tak wiele dostępnych programów prania, że z łatwością można dostosować je do każdej tkaniny. Pralka przemysłowa powinna być pojemna i wydajna, by za jednym razem wyprać skutecznie jak największą ilość ubrań. To pozwala na sprawną pracę pralni i możliwość przyjęcia większej liczby klientów. Warto wspomnieć, że pralki przemysłowe spotyka się nie tylko w samodzielnych pralniach, ale także w pralniach należących do restauracji, szpitali czy hoteli.

Czym różni się pralka przemysłowa od zwykłej?

Teoretycznie, pralnice przemysłowe w dużej mierze przypominają zwykłej pralki, które mamy w domu. Cel ich działania jest ten sam, jednak stopień skomplikowania maszyny jest o wiele większy w przypadku pralki przemysłowej. Pranie ogromnej ilości ubrań w pralkach przemysłowych przebiega nieco inaczej niż pranie w domowej pralce, którą posiada każdy z nas. Przede wszystkim, warto podkreślić, że w wyposażeniu każdej pralni znajdują się dwa typy urządzeń- pralnice oraz pralnicowirówki przemysłowe. Są to odpowiedniki naszych pralek i wirówek. Pralnice przemysłowe umożliwiają automatyczne pranie wymagających tkanin. Na początku wszystkie ubrania należy posortować, następnie włożyć je do bębna. Po dodaniu detergentu piorącego, wystarczy wybrać program i uruchomić pralkę. Znamy ten proces doskonale. Po zakończonym praniu, ubrania podaje się wirowaniu, a następnie prasowaniu.
Podstawową różnicą między pralnicą, a pralką przemysłową jest fakt, że pralnica jest o wiele lepiej przystosowana do prania najróżniejszych rodzajów materiałów. Programów do wyboru jest o wiele więcej niżw przypadku pralki domowej. Oprócz podstawowych programów, regulować można także obrotami bębna, dopływem środków piorących czy dopływem wody. Co więcej, program zmieniać można nawet w trakcie prania, co w większości domowych pralek nie jest możliwe.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pralki przemysłowej?

Pralka przemysłowa, by mogła być uznawana za w pełni funkcjonalną i profesjonalną, musi spełniac co najmniej kilka wymogów. Przede wszystkim, należy zwrócić uwage na wielkość bębna i maksymalny załadunek. Najczęściej podawany jest on w kilogramach. Im większy załadunek maksymalny, tym więcej ubrań jednorazowo można włożyć do pralki. Istotna jest także długość cykli prania i pobór mocy, jaka mu towarzyszy. Nie bez znaczenia, szczególnie dla niewielkich pralni, pozostaje cena urządzenia. Najdroższe są oczywiście modele najbardziej zaawansowane, w większości przypadków jednak ta inwestycja sie opłaca i szybko się zwraca.
Przy zakupie warto sprawdzić, czy urządzenie jest urządzeniem wolnostojącym, czy wymaga specjalnego przytwierdzenia do podłoża. Jeżeli jest to urządzenie wolnostojące, z pewnością będzie posiadać specjalne amortyzatory, których celem jest znoszenie drgań urządzenia podczas pracy. Dzięki amortyzatorom, pralka pracuje ciszej, nie przemieszcza się podczas wirowania. Pralnica przemysłowa potrafi ważyć nawet sporo ponad 200kg, warto więc dokładnie sprawdzić sposób jej montażu.

Pralka przemysłowa - Dlaczego warto skorzystać z usług firmy GP Pralnia?

Firma GP Pralnia oferuje urządzenia najwyższej klasy. Niezawodne, niezwykle wydajne i pojemne, spełnią każde, nawet najśmielsze oczekiwania. Oprócz podstawowych pralek, GP Pralnia oferuje także pralko-suszarki przemysłowe, która znacząco przyspiesza cały proces. Pralki przemysłowe tej firmy sprawdzają się wszędzie tam, gdzie potrzebne są rozwiązania najwyższej jakości i niezawodności. Niezwykle funkcjonalne pralki przemysłowe firmy GP Pralnia są nowoczesne, posiadają wiele dostępnych opcji i programów, sprawiając, że pranie staje się jeszcze bardziej zautomatyzowane i odbywa się właściwie bez udziału człowieka. Wyposażenie pralni w takie urządzenia zapewnia doskonałą wydajność i pełne zadowolenie klientów. Wszystkie oferowane urządzenia objęte są wieloletnią gwarancją, co również jest dowodem niezawodności i najwyższej jakości. W ofercie marki znajdują się także pralki przemysłowe na monety. Pralnice przemysłowe GP Pralnia to mądra inwestycja, która szybko się zwraca. Bez względu na to, czy będzie stosowana w hotelu, szpitalu, restauracji czy samodzielnej pralni, z całą pewnością sprawdzi się znakomicie i spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy ds....
Pozytywne zmiany w Profim
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.