Przykona: Kobieta utknęła w osadniku Gajówka. Z pomocą ruszyli strażacy

Gajówka

Choć pogoda zachęca do zażywania kąpieli to są miejsca, które do tego typu relaksu zdecydowanie się do tego nie nadają. Przekonała się o tym kobieta, która utknęła w osadniku Gajówka. Z pomocą musieli przyjść jej strażacy.

Około godziny 15.00 strażacy otrzymali informację o tym, że kobieta, która postanowiła zażyć ochłody w niebezpiecznych wodach osadnika Gajówka nie może poradzić sobie z wyjściem. Niemal całe nogi zanurzone miała w mule i chociaż znajdowała się niedaleko brzegu, to samodzielnie nie była w stanie się wydostać. Zadysponowany na miejsce zdarzenia zastęp pomógł jej bezpiecznie opuścić zbiornik. Na miejscu pracowali strażacy z PSP w Turku i OSP Przykona, a także policja.

To zdarzenie, choć z pozoru błahe mogło okazać się tragiczne w skutkach. Osadnik Gajówka to bowiem miejsce, gdzie wstęp jest zabroniony. Sztuczny zbiornik, będący wyrobiskiem pokopalnianym, położony jest w okolicach Psar i Lasek. Po wypełnieniu wodą był wykorzystywany jako składowisko popiołów i żużli z Elektrowni Adamów. Spowodowało to wytworzenie się silnego odczynu zasadowego wody, co w konsekwencji nadało jej wyjątkowy lazurowy odcień. Mimo fenomenalnej barwy, jezioro w Gajówce jest skrajnie niebezpieczne. Rozpuszczony w wodzie węglan wapnia sprawia, że kąpiele w niej są zabronione. Zagrożenie stwarzają także bardzo niestabilne i grząskie brzegi oraz dno zbiornika.

fot. tripadvisor.com
Prawie 17 mln dofinansowania rewitalizację Parku M...
Władysławów: Koronawirus w supermarkecie. Pracowni...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Zośka w niedziela, 09 sierpień 2020 14:45

ta Pani mogła tam trochę postać, być żywym przykładem głupoty i braku rozsądku
tyle ostrzeń,nie ! nic nie pomaga na bezkres głupoty 😔

ta Pani mogła tam trochę postać, być żywym przykładem głupoty i braku rozsądku tyle ostrzeń,nie ! nic nie pomaga na bezkres głupoty 😔
Gość
niedziela, 27 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.