Przykona: Mamy to! – czyli żłobek TUPTUŚ oficjalnie otwarty

Żłobek TUPTUŚ

Maluchy z gminy Przykona mogą liczyć na profesjonalną opiekę, życzliwość oraz wiele wrażliwości. Gdzie? W nowo powstałym żłobku TUPTUŚ, którym jest kolejnym oddziałem żłobków, które funkcjonują w ramach sieci franczyzowej. Nowoczesne i przyjemne dla najmłodszych wnętrze z całą pewnością sprawi, że dzieci poczują się jak w domu. Jest tu słonecznie, bezpiecznie, a czas się zatrzymuje.

W gminie Przykona powstał pierwszy niepubliczny żłobek, którego oficjalne otwarcie nastąpiło 2 grudnia. W spotkaniu uczestniczyli właściciele placówki, rodzice ze swoimi pociechami oraz przedstawiciele samorządu.

Był pyszny tort, słodkości dla najmłodszych oraz oficjalne przecięcie czerwonej wstęgi. Rzecz jasna zaproszeni goście mieli okazję zwiedzić żłobek i podziwiać jego walory. A jest ich naprawdę wiele. Edukacyjne zabawki, łazienka przystosowana dla maluszków oraz wiele elementów dzięki których dzieci mogą się dobrze rozwijać. Niepubliczny żłobek TUPTUŚ to placówka kameralna, gdzie maluchy mają opiekę zbliżoną do domowej.

-Jest nam bardzo miło gościć przedstawicieli samorządu, ponieważ nie ukrywamy, że udało nam się nawiązać pozytywną współpracę wstępną i gmina przyznała dofinansowanie do kompletu dzieci- mówiła przedstawicielka sieci żłobków TUPTUŚ Hanna Rosiak.

Inicjatywa spotkała się z pozytywnym odzewem, a do placówki uczęszczają już pierwsze maluchy. Na tym z całą pewnością się nie zakończy, bowiem zainteresowanie ze strony mieszkańców jest bardzo duże. Na uwagę zasługuje fakt, że w przeciwieństwie do przeszkoli rekrutacja do żłobka trwa cały rok.

-Placówka spełnia trzy podstawowe funkcje- opiekuńczą, rozwojową i wychowawczą. Właśnie to jest domena naszych żłobków. Ten w Rogowie stworzony został od podstaw, a cała jego budowa i aranżacja ma sprostać oczekiwaniom dzieci oraz ich rodziców - mówiła Hanna Rosiak.

Jak powiedział wójt Mirosław Broniszewski założycielkom od początku optymizmu i chęci działania nie brakowało i właśnie dlatego włodarze byli spokojni o powodzenie niniejszego działania.

-Z nieukrywaną radością i przyjemnością uczestniczymy w finalnym spotkaniu związanym z otwarciem waszego żłobka. Samorząd naszej gminy już od dłuższego czasu myślał nad tym, jak zabezpieczyć pobyt dzieciakom tym najmłodszym w wieku do 3 lat w jakiś sposób instytucjonalnie. Takie głosy pojawiały się ze strony mam, które chcą aktywizować się zawodowo, a nie bardzo mają z kim zostawić swoje dzieciaczki. Tak się zdarzyło, że krótko po rzeczowej dyskusji w gronie samorządowym zjawiają się panie z propozycją- mówił Mirosław Broniszewski.

Wójt, przewodniczący Rady Gminy Przykona Maksymilian Majchrzak oraz sołtys Rogowa Wojciech Nowakowski pogratulowali determinacji oraz finalizacji przedsięwzięcia. Należy nadmienić, że samorządowcy w dużej mierze przyczynili się do powodzenia inicjatywy i zadecydowali o dofinansowaniu pobytu każdego z dzieci w okresie miesięcznym w wysokości 500 zł.

-Będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, aby ta inicjatywa miała się jak najlepiej i rozwijała ku pożytkowi najmłodszych naszych mieszkańców. Życzymy jak najwięcej dzieci i jak najwięcej radości od nich płynącej- mówił Mirosław Broniszewski.

Na tę okoliczność przedstawiciele samorządu wręczyli stosowny adres okolicznościowy oraz kwiaty.

W żłobku TUPTUŚ z całą pewnością dzieci będą doskonale się rozwijać, a rodzice będą zadowoleni z opieki.
Wszystkich chętnych do współpracy zapraszamy

TUPTUŚ
Rogów 46 a
62-731 Przykona
Tel. 739 903 993

Tuliszków: Będzie mniej bałaganu, czyli zmiany w C...
Grudzień świątecznym okresem dla SP ZOZ w Turku, c...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 26 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.