Anita Dzieciątkowska - Pieścik: Robimy Robotę – Kobiety na Wybory

SLD

Pod tym hasłem w dniu 6 marca br. w Sali Kolumnowej Sejmu odbyła się konferencja zorganizowana przez Nową Lewicę w której wzięły udział kobiety z całej Polski. Miałam przyjemność uczestniczyć w konferencji wspólnie z koleżankami: Janeczką Mrugas, Mirką Pilarczyk i Asią Maciejewską. Termin konferencji wypadł dwa dni przed 8 marca - Dniem Kobiet.

Kiedyś ten dzień był hucznie obchodzony, potem nie wiedzieć dlaczego obśmiewany. Teraz widzimy jak ponownie staje się dniem bardzo ważnym, dniem protestu albo wręcz dniem pamięci. Na co dzień przecież obserwujemy ale i doświadczamy jak władza pisowska traktuje prawa kobiet i same kobiety. Bardzo ważnym ponieważ my kobiety nigdy nie zapomnimy Izabeli z Pszczyny która zmarła dlatego że lekarze nie przeprowadzili niezbędnej aborcji.

Zawsze będziemy pamiętać jak kobiety podczas demonstracji były bite pałkami teleskopowymi, atakowane gazem łzawiącym i zakuwane w kajdanki. Nie godzimy się na to aby nasze akta zabierała z gabinetów ginekologicznych policja a lekarze odmawiali nam pomocy zasłaniając się klauzulą sumienia. PiS wspólnie z Kościołem wepchnęło polskie kobiety w czasy sprzed 100 lat. Zaglądają nam do łóżek i chcą decydować jak mamy żyć. Na to nie ma i nigdy nie będzie naszej zgody. Kobiety muszą być aktywne w polityce. Musimy głosować, kandydować w wyborach i działać w partiach oraz stowarzyszeniach. To polityka decyduje o tym w jakim świecie żyjemy. My kobiety nie możemy być apolityczne. Polityka to między innymi decyzje o legalnej aborcji lub jej braku, o tym do jakich szkół chodzą nasze dzieci, czy możemy liczyć na pomoc państwa i czy możemy czuć się bezpieczne. Kobiety muszą być tam, gdzie decyzje w tych sprawach są podejmowane, gdzie dzielone są nasze wspólne pieniądze. Przed nami maraton wyborczy. W tegorocznych wyborach parlamentarnych oraz przyszłorocznych wyborach samorządowych musi wziąć udział zdecydowanie więcej kobiet.

Drogie Panie, Koleżanki
Nie bądźcie bierne, nie mówcie a co tam i tak niewiele ode mnie nie zależy. Jest wprost przeciwnie. Od nas zależy bardzo dużo, tylko musimy chcieć. Zróbmy wszystko aby to udowodnić. Z okazji naszego święta zdrowia, spełnienia marzeń i samych serdeczności.

Członkini Rady Krajowej Nowej Lewicy
Anita Dzieciątkowska - Pieścik
E-mail; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefon; 605 904 907

 

„Okrągła” suma od miasta na powiatowe drogi
Turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Kadetó...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 21 lutego 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.