Rolą burmistrza jest dbanie o mieszkańców

List Urząd Miejski

Rolą burmistrza jest dbanie o mieszkańców. Dlatego w miejscowym planie zabezpieczyliśmy się przed powstaniem inwestycji uciążliwej dla ludzi. A myjnia jest uciążliwa! Toteż nie zgadzamy się z nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi planowanej budowy myjni na Os. Wyzwolenia, jakie znalazły się w artykule publikowanym na portalu.

Zacznijmy od tego, że Przedsiębiorca działkę na Os. Wyzwolenia kupił w 2013 r., tj. w poprzedniej kadencji. Nie wiemy, jakie były Jego ustalenia z ówczesnymi władzami, więc zostawiamy to bez komentarza.

Przedsiębiorca planował inwestycję, ale z dokumentów, które przedłożył do Urzędu Miejskiego w Turku w sprawie zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, nie wnioskował o możliwość wybudowania tam ani myjni, ani stacji diagnostycznej . Wnosił on o zabudowę wielorodzinną z funkcją usługową oraz usługi z zabudową mieszkaniową. Taka zmiana została przyjęta, z zastrzeżeniem, że usługi na tym terenie nie mogą być uciążliwe i nie mogą oddziaływać na park. Pomimo wniosku o usługi z zabudową mieszkaniową, Przedsiębiorca złożył wniosek na budowę myjni i stacji diagnostycznej, które są uciążliwe dla sąsiedztwa. Według Przedsiębiorcy, myjnię można budować pod oknem, bo to nic szkodliwego. Nie znamy nikogo, kto chciałby mieszkać z myjnią samochodową i stacją diagnostyczną pod oknami.

Przedsiębiorca twierdzi, że był zapewniany o tym, że myjnia może tam powstać. Ze strony Miasta nikt o tym nie mógł zapewniać, bo to nie my wydajemy pozwolenia na budowę. A poza tym uważamy, że to nie jest miejsce na tego typu usługi.

Według Przedsiębiorcy myjnia z niczym nie koliduje. Zdaniem mieszkańców koliduje z bezpośrednim sąsiedztwem Parku Tura, wykluczającym powstanie myjni. Mieszkańcy do parku przychodzą aby odpocząć, a nie po to, aby posiedzieć na ławkach i wsłuchiwać się w dźwięki odkurzacza oraz wdychać opary różnych środków chemicznych z piany do mycia samochodów. Niestety, Przedsiębiorca w ogóle nie bierze tego pod uwagę.

Od początku Przedsiębiorca nie miał „zielonego światła” na budowę myjni, czego efektem jest, jak sam mówi, sprawa sądowa o bezprawne rozpoczęcie budowy myjni bez pozwolenia na budowę. To mieszkańcy zwrócili uwagę, że ze złamaniem prawa powstają fundamenty, co udokumentowali fotografiami z placu budowy.

Gdybyśmy nie zareagowali po pierwszej decyzji starosty, wówczas myjnia i stacja diagnostyczna powstałyby niezgodnie z prawem. Przecież właśnie naruszenie prawa budowlanego przy wydaniu pozwolenia na budowę stwierdził Wojewoda Wielkopolski. Naruszenie naszym zdaniem nadal pozostało, choćby dlatego, że stacja diagnostyczna nie ma pozwolenia wodno-prawnego.

Deklarujemy, że nie będzie poparcia dla takich inwestycji, które będą miały negatywny wpływ na mieszkańców i środowisko. Bronimy interesów mieszkańców. Niepojęte jest dla nas, że buduje się coś bez pozwolenia.

I na koniec, w artykule pada sugestia, że brak zgody Miasta na myjnię ma związek z rokiem wyborczym. Temat myjni pojawił się w sierpniu 2017 r., kiedy jeszcze nikt nie myślał o wyborach. Wówczas pod protestem podpisało się ponad 100 osób! Zatem można stwierdzić, że nie temat jest wyborczy, a sam artykuł. Tylko gdzie w tym wszystkim są ludzie?

Urząd Miejski
w Turku

PGKiM: „Pragniemy sprostować nieprawdziwe stwierdz...
Brudzew: Tragiczny wypadek w Brudzyniu. Nie żyje p...

Podobne wpisy

 

Komentarze 5

Gość - marny chlopek w bykejakim opakowaniu w niedziela, 30 wrzesień 2018 12:17

Dlaczego burmistrz zaglosowal za tym ze moze w tym miejscu powstac 100% uslug? Dlaczego? niech bburmistrz oficjalnie to wytlumaczy po co zagospodarowal tam 100% uslug?

Dlaczego burmistrz zaglosowal za tym ze moze w tym miejscu powstac 100% uslug? Dlaczego? niech bburmistrz oficjalnie to wytlumaczy po co zagospodarowal tam 100% uslug?
Gość - Ala w czwartek, 27 wrzesień 2018 01:34

"Rolą burmistrza jest dbanie o mieszkańców" - to dlaczego o nich nie dba ?

"Rolą burmistrza jest dbanie o mieszkańców" - to dlaczego o nich nie dba ?
Gość - gęba w środa, 26 wrzesień 2018 09:59

Buhahaha. To jest odpowiedź burmistrza???? Bo inwestor powiedział, ze wybuduje coś innego?? kretyn???
Burmistrz o sprawach miasta umawia sie na gębe na boku?? łapówka???
Ciekawe co jeszcze jest umówione gębe??? może cena ciepła z niemieckiej firmy??

Buhahaha:D. To jest odpowiedź burmistrza???? Bo inwestor powiedział, ze wybuduje coś innego?? kretyn??? Burmistrz o sprawach miasta umawia sie na gębe na boku?? łapówka??? Ciekawe co jeszcze jest umówione gębe??? może cena ciepła z niemieckiej firmy??
Gość - Elka w wtorek, 25 wrzesień 2018 17:02

Czyli jednym słowem was ograł ten przedsiębiorca a wraz kombinujecie na kogo zrzucić winę. Panie burmistrzu gdzie panscy kompetentni współpracownicy??

Czyli jednym słowem was ograł ten przedsiębiorca a wraz kombinujecie na kogo zrzucić winę. Panie burmistrzu gdzie panscy kompetentni współpracownicy??
Gość - Olek w niedziela, 30 wrzesień 2018 12:10

Burmistrz takich nie ma, bo ich nie szanuje. Tylko on sie liczy, chyba że jest jakas wpadka, to szuka na kogo mozna zrzucic odpowiedzialność.

Burmistrz takich nie ma, bo ich nie szanuje. Tylko on sie liczy, chyba że jest jakas wpadka, to szuka na kogo mozna zrzucic odpowiedzialność.
Gość
czwartek, 29 październik 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.