Rozpoczęcie rozbudowy magazynu wysokiego składowania w Profim sp. z o.o. – zakładzie Flokk w Turku

Profim

W zakładzie w Turku powstanie jeszcze większy magazyn wysokiego składowania. Rozbudowa obecnego magazynu z ok. 2500m2 do ok. 5100m2 podwoi możliwości magazynowe powiększając je o 3000 miejsc paletowych oraz dodatkowe 600m2 na składowanie produktów wielkogabarytowych. Pozwoli to zmaksymalizować moce magazynowe w Profim sp. z o.o. i tym samym umieścić tam wyprodukowane w ramach Flokk produkty sprzedawane w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Rozbudową zajmie się wyłoniony w wyniku przetargu główny wykonawca – firma Adamietz. Do połowy grudnia bieżącego roku potrwają prace projektowe, a prace budowlane, zależnie od uzyskania zgód administracyjnych, powinny rozpocząć się najpóźniej w lutym 2021 r. Przewidywane zakończenie inwestycji to trzeci kwartał 2021 r.

Od ponad 2 lat Profim sp. z o.o. jest częścią Flokk – wiodącego producenta wysokiej jakości siedzisk biurowych w Europie. Zakład w Turku jest jedną z najważniejszych produkcji dla Flokk, tuż obok zakładów produkcyjnych w Røros (Norwegia) oraz Nässjö (Szwecja) i właśnie teraz jest w trakcie realizacji największych i najpoważniejszych działań integracyjnych z grupą.

Docelowo planowane jest produkowanie w Turku innych marek i produktów należących do Flokk. Pod koniec 2021 nastąpi przeniesienie produkcji marki Offecct ze szwedzkiego Tibro i tym samym w Turku powstanie centrum kompetencji produkcji siedzisk miękkich (tzw. soft seating). Z kolei już na początku 2021 r. nastąpi przejęcie szycia połowy pokrowców grupy od firmy LTP. Cały czas trwa rekrutacja szwaczek by móc zwiększyć moce produkcyjne i realizować nowe wyzwania rynkowe.

Rozbudowa magazynu wysokiego składowania jest kolejną, po systemie szwalniczym ETON oraz nowej linii montażu ASTOR, inwestycją w Turku. Dzięki rozbudowie obecnej infrastruktury, sprawniej będzie działał proces dostarczania komponentów na produkcję, rozładunek towarów będzie szybszy, a kontrola dostaw bardziej płynna.
Adrian Skopiński walczy o finał prestiżowego konku...
Wideo: Mikołajkowa zbiórka krwi dla Agaty

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Rulez w sobota, 07 listopada 2020 13:44

I można, jak się ma odpowiednie wsparcie konkretnego kapitału, miasto na pewno zyska na rozwoju.

I można, jak się ma odpowiednie wsparcie konkretnego kapitału, miasto na pewno zyska na rozwoju.
Gość
wtorek, 25 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.