Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Słoneczna w końcu bezpieczna

sloneczna

Niedawno ukazała się w lokalnych mediach informacja dotycząca budowy chodnika na ulicy Słonecznej miedzy ulicami Wschodnią a Kmicica.


Od wielu lat mieszkańcy apelowali do władz miasta, aby powstał chodnik na tym odcinku, głównie ze względów bezpieczeństwa w poruszaniu się pieszych, co jest mocno utrudnione. Słoneczna jest chyba jedyna tak długą osiedlową ulicą, na której brakowało przez wiele lat chodnika, co skutecznie uniemożliwiało bezpieczne poruszanie się chociażby dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkoły, czy spacery mieszkańców w letnie popołudnia. A przecież, aż się prosiło, aby tam chodnik powstał. Ulica jest doskonałym miejscem jak wspomniałam na spacery dla mieszkańców, ale przede wszystkim powinna stanowić bezpieczne miejsce dojścia do własnych posesji. Położenie chodnika zapewni bezpieczeństwo, które zagwarantowane powinno być już dawno, zważywszy, że ulica do najmłodszych nie należy.

Niestety włodarze naszego miasta nie chcieli o to zadbać, mając w nosie mieszkańców. Można zresztą łatwo zauważyć jakie pozytywne zmiany nastąpiły w infrastrukturze naszego miasta w ostatnim czasie, dzięki podjętym działaniom chociażby miejskich radnych, na przykład remont ulic 650-lecia, Matejki, czy Kaczmarskiego. Jako mieszkanka osiedla Zapałczanego czekałam z zapartym tchem, aż w końcu cos się ,,ruszy” w sprawie od lat poruszanej przez mieszkańców. Podejmowane rozmowy z radną reprezentującą społeczność naszego osiedla przyniosły zamierzony skutek, będzie chodnik, będzie bezpiecznie! Przez wiele lat niestety nie można było się tam ,,normalnie,, poruszać pieszo, do tej pory droga ta pozostawała przyjazna tylko dla kierowców.

Cieszy fakt, że po wieloletniej stagnacji w naszym mieście w końcu podejmowane są działania z myślą o mieszkańcach. Jest oczywiście jeszcze wiele do zrobienia, ale przynajmniej można zauważyć, że obecnie rządzący naszym miastem ,,wzięli się do roboty” czego efektem jest choćby bezpieczne poruszanie się w różnych rejonach Turku po wielu inwestycjach infrastrukturalnych.

Turek często niestety nazywany ,,martwym miastem” zresztą nie bez powodu zaczyna się ,,ożywiać”, zaczęto myśleć o przeciętym Nowaku, czy Kowalskim. Bilans ostatnich zmian w naszym mieście z pewnością wypada na plus. Dbanie bowiem m.in. o bezpieczeństwo Kowalskiego jest istotnym aspektem dla każdego mieszkańca, dlatego życzmy sobie jako społeczność, aby Turek zmieniał sie na lepsze.

 

Mieszkanka Turku
Iwona Kalinowska-Dymbińska

Turkowskie PiS na obchodach 8 rocznicy katastrofy ...
Postawa obywatelska, a nie wiec polityczny

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.