Ślubowanie Pierwszoklasistów w "Jedynce"

Ślubowanie Klas Pierwszych SP 1

W dniu 31 października, zgodnie z tradycją szkoły, odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Uczniowie tych klas zostali oficjalnie przyjęci w poczet Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Turku. Ceremonię uświetnili swoją obecnością licznie przybyli rodzice naszych uczniów.

Uroczystość, rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły, odśpiewaniem Hymnu, Pieśni Szkoły i powitaniem przez dyrektor szkoły Elżbietę Pokojową, wszystkich zaproszonych gości, nauczycieli, uczniów oraz rodziców. Potem nastąpił jej najważniejszy moment. Przedstawiciele klas pierwszych: Amelia Konieczna, 1a, Natalia Jasiakiewicz, 1b i Kalina Rylska, 1c. Uczniowie wystąpili, by złożyć ślubowanie na sztandar szkoły.

Po ślubowaniu pani dyrektor życzyła uczniom pomyślności i sukcesów w nauce oraz symbolicznym piórem dokonała aktu pasowania na ucznia szkoły.

Po części oficjalnej pierwszaki zaprezentowały program artystyczny i złożyły odcisk swojego palca w kronice szkolnej. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Uroczystość prowadzili przedstawiciele samorządu szkolnego: Natalia Jurkiewicz i Kamil Gawroński z kl. 6c.
Tuliszków: Nie ustąpił pierwszeństwa, doprowadził ...
Lokalna scena polityczna w Turku bez Dariusza Młyn...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 27 styczeń 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.