SP 5 Turek: Drodzy Rodzice!

Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku

W świetle ostatnich wydarzeń związanych z edukacją Państwa dzieci i niedogodnościami z tym związanymi czujemy się zobowiązani przybliżyć Państwu, czym naprawdę spowodowany jest nasz protest. Proszę nam wierzyć, że dla nas również nie są to łatwe dni. Odpowiedzialni myślimy o przyszłości edukacyjnej kolejnych pokoleń.

Docierają do Państwa medialne informacje, które głównie mówią o tym, że walczymy o pieniądze, ale tak naprawdę jest to tylko jeden z naszych postulatów, które rodziły się przez kilka ostatnich lat wobec zbyt szybkich, nieprzemyślanych i nieprzedyskutowanych decyzji ministerstwa o zmianach w szkolnictwie. Nasz sprzeciw zrodził się z powodu:
• ignorancji wobec zgłaszanych przez nas czy inne wspierające środowiska, stowarzyszenia uwag i wątpliwości co do np. kształtu podstawy programowej czy podziału na etapy edukacyjne,
• sterty papierów zabierających czas na przygotowanie atrakcyjnych zajęć,
• zbyt obszerne podstawy programowe, które jesteśmy zobowiązani realizować, obserwując młode umysły, które zwyczajnie nie są w stanie ogarnąć tych umiejętności w przewidzianym na to czasie,
• arogancji, z jaką traktują nas nasi ministerialni włodarze,
• a ponad wszystko obawy, że nauczanie w proponowanym przez władze kształcie nie przyczyni się do wykształcenia odpowiedzialnego, żyjącego w poszanowaniu demokratycznych idei człowieka.

Wielu z nas jest też rodzicami i zależy nam na tym, by nasze dzieci, wnuki - nasi uczniowie:
• uczyli się w spokojnej atmosferze, z pełnymi energii nauczycielami,
• mogły pracować w swoim indywidualnym tempie, w grupach z dostosowaną liczebnością do danego przedmiotu,
• przebywając rozsądną ilość czasu w szkole, pełne zapału mogły uczestniczyć w projektach edukacyjnych i miały czas wolny na realizację swoich zainteresowań.

Zatem liczymy na zrozumienie, cierpliwość i wsparcie z Państwa strony w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku

Pieniądze z województwa płyną do samorządów z pow...
Malanów: Gmina pozyskała ponad pół miliona złotych...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 17 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.