Sprzedaż energii elektrycznej w 2019 roku

Sprzedaż energii elektrycznej w 2019 roku

Prognozy stawiane przez analityków rynku energetycznego mówią jedno. Możemy liczyć się ze wzrostem cen prądu w dłuższej perspektywie. Wprowadzone pod koniec minionego roku zmiany prawne mają utrzymać ceny na dotychczasowym poziomie, w interpretacjach przepisów widać jednak rozbieżności. Czego mogą spodziewać się przedsiębiorcy płacący za energię? Z której oferty sprzedawców prądu powinni skorzystać w czasach niepewności?

Pod koniec zeszłego roku przyjęto ustawę o zmianie ustawy o podatku akcyzowym. Cel był jeden – utrzymanie detalicznych cen prądu na dotychczasowym poziomie. Zarówno w ocenie, jak i interpretacji wprowadzonych przepisów, pojawia się wiele rozbieżnych głosów. W rok 2019 sprzedawcy energii elektrycznej wchodzili z niepewnością powodowaną brakiem stosownych rozporządzeń i zapewnień. Wciąż nie jest pewne, jak działać ma system rekompensujący różnice między rosnącymi cenami hurtowymi a zamrożonymi detalicznymi.

Po wprowadzeniu regulacji analitycy spodziewali się po stronie dostawców mniej aktywnych działań w kierunku pozyskiwania nowych klientów i spadku atrakcyjności ofert. Problem dotyka więc odbiorców energii - zarówno klientów indywidualnych, jak i przedstawicieli przemysłu i branż usługowych, korzystających z taryf dla firm.

Oferty energii dla firm
Kiedy wszyscy wokoło przestrzegają przed perspektywą długoterminowego wzrostu cen prądu, powinniśmy zadbać o finanse firmy, wybierając najbardziej optymalną ofertę już teraz. Sprzedaż energii elektrycznej w przypadku wielu sprzedawców wiąże z potrzebą zapewnieniu klientowi biznesowemu dodatkowych usług, korzyści i opcji optymalizacji zużycia prądu. Enea, jeden z największych dostawców energetycznych w Polsce, oferuje szereg ofert przeznaczonych dla przedsiębiorstw różnej wielkości. Propozycje powinny przypaść do gustu zarówno mniejszym firmom usługowym, jak i większym zakładom produkcyjnym z zapotrzebowaniem na wysokie napięcia.

Gwarancja stałej ceny i dodatkowe korzyści
W obliczu wspominanych prognoz dotyczących rynku energetycznego dostawcy mogą przyciągać nowych klientów nie tyle niższą stawką za prąd, co gwarancją stałej ceny. ENERGIA+ Stała cena to gwarancja bezpieczeństwa budżetowego dla firmy, oferta zakładająca niezmienność ustalonej stawki przez cały okres obowiązywania umowy.

Większe firmy mogą ponadto szukać korzyści w ofertach łączonych. Takich jak Dual Fuel. Pakiet oznacza wspólne rozliczanie opłat za prąd i gaz. Rozwiązanie skutkuje ograniczeniem formalności po obu stronach transakcji, a tym samym przyczynia się do obniżenia kosztów. Przy uzgodnieniu warunków współpracy dostawca prądu dopasowuje warunki handlowe do specyfiki danej firmy, by w ostateczności zaproponować najlepszą możliwą ofertę i pewność rachunków niższych niż u poprzednich sprzedawców.

Innym typem oferowanego pakietu usługowego jest ENERGIA+ Professional. Problemem zawyżającym koszty działania wielu firm są nieprzewidziane awarie wstrzymujące produkcję bądź uniemożliwiające efektywną obsługę klienta. W pakiecie Professional właściciele zyskują możliwość podniesienia poziomu niezawodności sprzętu elektroenergetycznego, fachowe doradztwo i pomoc w znalezieniu oszczędności po przeprowadzeniu energetycznego audytu.

Jak przedsiębiorcy mogą szukać więc oszczędności w obliczu perspektywy rosnących wydatków? Dokładnie analizując dostępne oferty i korzystając ze sprawdzonych metod optymalizacji wydatków.
Earth Festival już w czerwcu! Gwiazdy dla Ziemi wy...
Puchar Polski Shidokan w Łasku
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 29 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.