Stanowisko Rady Powiatowej SLD w Turku w sprawie strajku nauczycieli

Strajk nauczycieli

Rada Powiatowa SLD w Turku wyraża pełne poparcie dla strajku nauczycieli zorganizowanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Polska szkoła znajduje się w przełomowym momencie.

Nieprzemyślana reforma oświaty przez rząd PiS-u spowodowała niebywały chaos i wiele zagrożeń. Na świecie trwa wyścig technologiczny i rewolucja techniczna. Faktem jest niebywała konkurencja pomiędzy państwami. Wygrają ją społeczeństwa najlepiej wykształcone i do tego wyścigu intelektualnie przygotowane.

Nasze dzieci i młodzież sprostają temu wyzwaniu tylko wtedy gdy będą ich uczyć wysoko wykształcona i dobrze opłacana kadra nauczycielska. Wiemy, że Wasza decyzja o podjęciu strajku była bardzo trudna, ale w świetle manipulacji i kłamstw rządzących niezbędna. W pełni akceptujemy Waszą decyzję. Wiemy, że walczycie o dobro szkoły, o jakoś nauczania naszych dzieci, a w konsekwencji o pomyślność naszej Ojczyzny.

Jesteśmy przekonani, że pomimo rozbijackiej działalności oświatowej Solidarności nie poddacie się, wytrwacie. Widzimy jak rządzący usiłują napuszczać społeczeństwo na nauczycieli, do jakich manipulacji się uciekają. Zdecydowanie potępiamy takie działania. Szczytem arogancji i bezczelności było wystąpienie posła Kaczyńskiego 6 kwietnia br. na Konwencji PiS. Nie wspomniał w nim ani słowem o sytuacji nauczycieli i toczących się negocjacjach. Powiedział natomiast o dopłatach do krowy i świni. Jak można w ten sposób traktować nauczycieli.

Apelujemy do mieszkańców Turku i powiatu tureckiego o pełne poparcie protestu naszych nauczycieli.


Rada Powiatowa SLD w Turku

fot. wyborcza.pl
Oplem potrącił rowerzystkę na Alei Solidarności
Do testów gimnazjalnych przystąpiło 238 uczniów

Podobne wpisy

 

Komentarze 8

Gość - Ada w niedziela, 14 kwiecień 2019 21:13

Polityczne trupy popierają strajk?
Gdzie byliście przez ostatnie lata?
RED IS BED

Polityczne trupy popierają strajk? Gdzie byliście przez ostatnie lata? RED IS BED
Gość - Bożena w czwartek, 11 kwiecień 2019 16:56

Jestem nauczycielką i jestem z tego dumna, bardzo lubię swoją pracę, ale nie będę siłaczką z XIX wieku! Nauczyciel uczy tak, jak mu pozwalają system i zarobki! A wpływ na postawę nauczyciela mają również rodzice!

Jestem nauczycielką i jestem z tego dumna, bardzo lubię swoją pracę, ale nie będę siłaczką z XIX wieku! Nauczyciel uczy tak, jak mu pozwalają system i zarobki! A wpływ na postawę nauczyciela mają również rodzice!
Gość - Rozczarowana w czwartek, 11 kwiecień 2019 16:45

Słowem, niektórym przychodzi najłatwiej krytykować nauczycieli za plecami, w ukryciu, przez Internet, a na co dzień dziękować i uśmiechać się, jak widać nieszczerze. Taki element pracy nauczyciela jest kolejnym elementem wpływającym na trud pracy nauczyciela i stres, z jakim musi się borykać

Słowem, niektórym przychodzi najłatwiej krytykować nauczycieli za plecami, w ukryciu, przez Internet, a na co dzień dziękować i uśmiechać się, jak widać nieszczerze. Taki element pracy nauczyciela jest kolejnym elementem wpływającym na trud pracy nauczyciela i stres, z jakim musi się borykać :(
Gość - Rozczarowany postawą w czwartek, 11 kwiecień 2019 11:36

Jak my rodzice możemy popierać strajk, który uderza w nasze dzieci??. To one stały się narzędziem do polepszenia wynagrodzeń nauczycieli. Bezwzględność szefa ZNP jest porażająca. Jak można nie dopuścić dzieci do egzaminów przez strajk. Jak można nawet teraz myśleć o niedopuszczeniu dzieci do matur, przez brak wystawiania ocen do 12-go kwietnia. Wszystko opiera się wyłącznie na pieniądzach kosztem naszych dzieci, a szef ZNP jest bezwzględny i z tego co widać polityczny.
PYTAM: Co dacie w zamian dzieciom, które nie chodzą do szkoły i tym których ogarniał strach przed brakiem podejścia do egzaminów??.

Jak my rodzice możemy popierać strajk, który uderza w nasze dzieci??. To one stały się narzędziem do polepszenia wynagrodzeń nauczycieli. Bezwzględność szefa ZNP jest porażająca. Jak można nie dopuścić dzieci do egzaminów przez strajk. Jak można nawet teraz myśleć o niedopuszczeniu dzieci do matur, przez brak wystawiania ocen do 12-go kwietnia. Wszystko opiera się wyłącznie na pieniądzach kosztem naszych dzieci, a szef ZNP jest bezwzględny i z tego co widać polityczny. PYTAM: Co dacie w zamian dzieciom, które nie chodzą do szkoły i tym których ogarniał strach przed brakiem podejścia do egzaminów??.
Gość - rodzic w czwartek, 11 kwiecień 2019 10:04

TONĄCY BRZYTWY SIĘ CHWYTA tzn RP SLD brak wam dostępu do koryt . Nie nas rodziców na plewy i polityczne strajki nauczycieli . Jesteście na przegranej u NAS

TONĄCY BRZYTWY SIĘ CHWYTA tzn RP SLD brak wam dostępu do koryt . Nie nas rodziców na plewy i polityczne strajki nauczycieli . Jesteście na przegranej u NAS
Gość - Bożena w środa, 10 kwiecień 2019 21:39

Drodzy Rodzice i Dziadkowie! Codziennie opiekujemy się, wychowujemy i uczymy Wasze dzieci i wnuki. Doceńcie nas! A przynajmniej zrozumcie, przecież dbamy na co dzień o Wasze skarby. Dotąd nie opowiadaliśmy o naszej pracy, więc rozumiemy, że dla Was może to być zaskoczenie, jak ciężko pracujemy i za ile, że pokazujemy teraz, jak naprawdę wygląda nasza praca. Może naiwnie myśleliśmy, że widzicie nasz faktyczny wysiłek wkładamy w jak najlepsze nauczanie i wychowanie oraz serce okazywane dzieciom, nawet, jeśli stawiamy im wymagania i uczymy pewnych zasad. Szanujemy Was i Wasze zdanie, prosimy, wesprzyjcie nas w tak trudnej sytuacji.
Z poważaniem - nauczycielka

Drodzy Rodzice i Dziadkowie! Codziennie opiekujemy się, wychowujemy i uczymy Wasze dzieci i wnuki. Doceńcie nas! A przynajmniej zrozumcie, przecież dbamy na co dzień o Wasze skarby. Dotąd nie opowiadaliśmy o naszej pracy, więc rozumiemy, że dla Was może to być zaskoczenie, jak ciężko pracujemy i za ile, że pokazujemy teraz, jak naprawdę wygląda nasza praca. Może naiwnie myśleliśmy, że widzicie nasz faktyczny wysiłek wkładamy w jak najlepsze nauczanie i wychowanie oraz serce okazywane dzieciom, nawet, jeśli stawiamy im wymagania i uczymy pewnych zasad. Szanujemy Was i Wasze zdanie, prosimy, wesprzyjcie nas w tak trudnej sytuacji. Z poważaniem - nauczycielka
Gość - Rodzic w czwartek, 11 kwiecień 2019 10:57

Są nauczyciele „lepsi i gorsi” tak jak i w przypadku uczniów. My rodzice prosimy Was, by coś zrobić z tym całym systemem i Waszym podejściem. Jeżeli możecie wywalczyć coś dla siebie to wywalczcie coś dla dzieci!!!. Czy to jest normalne, że dzieci, które pięknie radzą sobie w gimnazjum zbierając piątki i szóstki, a szkoła średnia w Turku ze sprawdzianów nie dociąga trójki??. Czy to normalne, że dziecko, które miało do końca szkoły podstawowej nagrody, a w średniej potrzebuje korepetycji??. Wy nie zdajecie sobie sprawy jaką traumę te dzieci przechodzą. W czasach moich i moich rodziców to płakali uczniowie rozstając się z nauczycielami. Teraz tego nie ujrzycie, bo ciśniecie tak jak wam każą, doprowadzając do niemiłych wspomnień o szkole. Wy nauczyciele jesteście żołnierzami, a uczniowie zakładnikami TEGO SYSTEMU. Uważam, że w tym strajku teraz Wy jesteście zakładnikami politycznych rozgrywek bo Wasz szef wspomina tylko KASA KASA KASA, choć czy teraz jest mało zdania są bardzo podzielone. Czemu w strajku nie ma postulatów zburzenia tego całego systemu „i” podwyżek.
Dajcie naszym dzieciom oddychać i czerpać przyjemność z życia rozwijając się zgodnie z własną, indywidualną pasją, by mogli się realizować i „robić coś dobrze”. Mój Syn by tak było, wykorzystuje czas na swoją pasję tylko wtedy, gdy pozwoli mu na to PORONIONY SYSTEM (pytanie na ile jeszcze sił wystarczy i czy szkoła średnia jak w większości przypadków nie ugasi coś co od dawna kocha).
„JEŻELI ROBISZ TO CO KOCHASZ NIE PRZEPRACUJESZ ANI JEDNEGO DNIA W SWOIM ŻYCIU”.
Pozdrawiam Rodzic

Są nauczyciele „lepsi i gorsi” tak jak i w przypadku uczniów. My rodzice prosimy Was, by coś zrobić z tym całym systemem i Waszym podejściem. Jeżeli możecie wywalczyć coś dla siebie to wywalczcie coś dla dzieci!!!. Czy to jest normalne, że dzieci, które pięknie radzą sobie w gimnazjum zbierając piątki i szóstki, a szkoła średnia w Turku ze sprawdzianów nie dociąga trójki??. Czy to normalne, że dziecko, które miało do końca szkoły podstawowej nagrody, a w średniej potrzebuje korepetycji??. Wy nie zdajecie sobie sprawy jaką traumę te dzieci przechodzą. W czasach moich i moich rodziców to płakali uczniowie rozstając się z nauczycielami. Teraz tego nie ujrzycie, bo ciśniecie tak jak wam każą, doprowadzając do niemiłych wspomnień o szkole. Wy nauczyciele jesteście żołnierzami, a uczniowie zakładnikami TEGO SYSTEMU. Uważam, że w tym strajku teraz Wy jesteście zakładnikami politycznych rozgrywek bo Wasz szef wspomina tylko KASA KASA KASA, choć czy teraz jest mało zdania są bardzo podzielone. Czemu w strajku nie ma postulatów zburzenia tego całego systemu „i” podwyżek. Dajcie naszym dzieciom oddychać i czerpać przyjemność z życia rozwijając się zgodnie z własną, indywidualną pasją, by mogli się realizować i „robić coś dobrze”. Mój Syn by tak było, wykorzystuje czas na swoją pasję tylko wtedy, gdy pozwoli mu na to PORONIONY SYSTEM (pytanie na ile jeszcze sił wystarczy i czy szkoła średnia jak w większości przypadków nie ugasi coś co od dawna kocha). „JEŻELI ROBISZ TO CO KOCHASZ NIE PRZEPRACUJESZ ANI JEDNEGO DNIA W SWOIM ŻYCIU”. Pozdrawiam Rodzic
Gość - Bożena w środa, 10 kwiecień 2019 21:34

Dziękujemy Radzie Powiatowej SLD za poparcie akcji strajkowej nauczycieli, a także docenienie trudnej, ale jakże lubianej przez nas pracy.
Z poważaniem - nauczcycielka

Dziękujemy Radzie Powiatowej SLD za poparcie akcji strajkowej nauczycieli, a także docenienie trudnej, ale jakże lubianej przez nas pracy. Z poważaniem - nauczcycielka
Gość
wtorek, 19 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.