Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Starosta nie dał pozwolenia na modernizację OSiR

modernizacja OSiR

W odpowiedzi na tłumaczenia starosty dotyczące zablokowania przez niego modernizacji OSiR w Turku, informujemy jakie są fakty.

1. W 2017 r. przygotowana została koncepcja modernizacji zniszczonych terenów OSiR i dokumentacja budowy centrum sportów plażowych. To kompleks boisk do siatkówki plażowej i piłki nożnej plażowej, z trybunami i strefą rekreacyjną, oraz przestrzenią, która zimą pełniłaby funkcję zadaszonego miejskiego lodowiska. To również skatepark, street workout i korty tenisowe (załączamy projekt modernizacji).
2. Złożyliśmy wniosek do Starosty Tureckiego o pozwolenie na budowę centrum sportów plażowych.
3. 9 marca 2018 r. starosta nie dał Miastu pozwolenia na budowę obiektu, co zaskutkowało nie złożeniem wniosku o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki (załączamy decyzję starosty).
4. Miasto odwołało się od tej decyzji do Wojewody Wielkopolskiego.
5. 31 marca 2018 r. minął termin składania wniosków o dofinansowanie budowy z programu Ministerstwa Sportu i Turystyki pod nazwą „Sportowa Polska – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”. Wniosek można było złożyć tylko z pozwoleniem na budowę. Miasto straciło szansę na ok. 820 tys. zł dofinansowania (wartość całego projektu to kwota ok. 2,5 mln zł).
6. 30 kwietnia 2018 r. Wojewoda Wielkopolski uchylił decyzję starosty, wskazując, że została ona wydana z „naruszeniem przepisów postępowania” (załączamy decyzję Wojewody Wielkopolskiego).
7. W wyniku działań starosty Miasto Turek nie złożyło wniosku o dofinansowanie i nie może zmodernizować dalszej części OSiR przy ul. Armii Krajowej.
Takie są fakty, które niestety zostały pominięte przez starostę w jego informacjach udzielonych mediom.

Urząd Miejski w Turku

Brudzew: Odpust parafialny ku czci św. Małgorzaty
Urządzenie do cięcia wodą oparte na technologii WA...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 13 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.