SUN GARDEN POLSKA realizuje autorski projekt technologiczny w Psarach

Sun Garden Polska

W mieszczącym się w Psarach (gmina Przykona) oddziale firmy SUN GARDEN POLSKA realizowany jest projekt polegający na opracowaniu autorskiego procesu technologicznego. Celem jest uzyskanie podwyższonej produktywności, wydajności, a także wysokiej jakości wytwarzanych z drewna wyrobów. Skala inwestycji pozwoli na stworzenie kilkudziesięciu stanowisk pracy.

Sprawna i szybka realizacja

Na realizację inwestycji firma SUN GARDEN POLSKA złożyła wniosek projektowy, który uzyskał aprobatę Narodowego Centrum Badania i Rozwoju, otrzymując dofinansowanie w wysokości 40 proc. nakładów. Wartość wspomnianego projektu to 31 mln zł, zaś jego realizacja zakończyć ma się w 2022 roku. W zakres podjętych działań wchodzi wdrożenie badań przemysłowych i usprawnienie pracy prowadzące do opracowania i weryfikacji innowacyjnej technologii produkcji drewnianych ram tapicerskich.

Założeniem jest zbudowanie w pełni automatycznej linii do produkcji elementów drewnianych do ram. To wszystko dzieje się w oddziale zlokalizowanym również na terenie powiatu tureckiego, w Psarach (gmina Przykona). Całość stanowi odpowiedź na aktualne potrzeby zakładu - sprawną i szybką realizację zamówień, lepszej jakości produkty i zwiększenie różnorodność małych partii produkcyjnych.

Nowatorska produkcja i kolejne miejsca pracy

Poszukując rozwiązania problemu braku możliwości płynnej produkcji mebli tapicerowanych oraz zapotrzebowania na zmniejszenie materiałochłonności, a także pracochłonności produkcji ram łóżek materacowych firma SUN GARDEN POLSKA opracowała nowatorski sposób produkcji. Poszukiwania nowych rozwiązań produktowych oraz technologicznych zaowocowały powstaniem innowacyjnej autorskiej linii. Aktualnie w oddziale w Psarach uruchamiania jest prototypowa automatyczna linia technologiczna do produkcji ram drewnianych wraz z suszarniami i kotłownią na odpady drzewne, która ma za zadanie zmniejszyć pracochłonność procesową i jednocześnie zapewnić znaczną oszczędność materiałową. Linia jest przeznaczona do produkcji podzespołów do mebli w ciągłym procesie technologicznym pozwalającym na zwiększenie produktywności, wydajności i jakości produkowanych wyrobów.

W związku z dużą skalą inwestycji oraz zastosowaną innowacyjną technologią, firma przewiduje utworzenie kolejnych 30 miejsc pracy na stanowiskach produkcyjnych, technologicznych, automatyki i nadzoru nad produkcją.

Aktualne oferty pracy w SUN GARDEN POLSKA dostępne są TUTAJ

Międzynarodowa akcja "Opatrunek na Ratunek"
Microsoft: Przyszłość technologii w Zespole Szkół ...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.