Szczególna inauguracja roku szkolnego

Poseł Ryszard Bartosik

„Tegoroczna inauguracja roku szkolnego ma charakter szczególny, jest początkiem kolejnego etapu zmian w polskim systemie oświaty” - te słowa minister edukacji skierował do turkowskich uczniów, a list odczytał poseł Ryszard Bartosik.

Minister Dariusz Piontkowski zwrócił się w swoim liście do wszystkich uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Turku, życząc im, aby jak najlepiej wykorzystali możliwości, które daje im szkoła. „Spełniajcie swoje marzenia i realizujcie ambitne cele. Starajcie się budować prawdziwe, a nie wirtualne wspólnoty. Jestem przekonany, że praca, jaką wkładacie we własną edukację, wyda w przyszłości wspaniałe owoce. Przed Wami dobry czas, który po latach będziecie wspominać z prawdziwą nostalgią” - napisał minister w liście odczytanym przez posła Ryszarda Bartosika.

Poseł mówił, że turkowskie liceum to szkoła, która jest godna nie tylko wielkopolskiej, ale nawet ogólnopolskiej inauguracji roku szkolnego. Podkreślał przy tym ogrom sukcesów placówki i dziękował wojewodzie, wielkopolskiej kurator oświaty oraz staroście powiatu tureckiego za przygotowanie uroczystości. Tego dnia wspólnie z Turkiem świętowały nie tylko szkoły średnie i podstawowe z terenu powiatu, ale cała Wielkopolska.

 

 

Władysławów: Piknik z charytatywnym przesłaniem dl...
Wideo: OSP Kalinowa i OSP Janiszew najlepsi! Zapra...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 06 października 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.