Wideo: Także rodziny zastępcze mają swoje święto - 30 maja Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Dziękujemy

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Kochani opiekunowie zastępczy…

Gdy dowiedziałem się, że będę w rodzinie zastępczej poczułem strach i lęk, ale myślałem wtedy jak to będzie?, jacy jesteście?, czy będziecie dla mnie mili?, czy będzie mi u Was dobrze?

Wiem, że moi rodzice tak naprawdę mnie kochają, ale wiedziałem wtedy, że to będzie najlepsze dla nas wszystkich. Wiedziałem, że zrobią wszystko żebym do nich wrócił… ja i moje rodzeństwo. Potrzebują tylko trochę czasu…

Pamiętam ten dzień, w którym pojawiłem się u was pierwszy raz. Pamiętam, że zwróciłem uwagę na pokój… mój pokój, który był dla mnie najpiękniejszy. Było w nim łóżko, biurko przy oknie, trochę książek i zabawek. Brakowało mi tego w domu moich rodziców. Wiem, że to tylko pokój, ale myślę, że dla każdego dziecka to taki azyl, gdzie można odpocząć i trochę pomarzyć. Mieliście wszystko… wszystko czego potrzebowałem… ja i moje rodzeństwo… ciepły obiad i możliwość otwierania lodówki, kiedy ma się na to ochotę, czyste, nowe i ładne ubrania kupione specjalnie dla mnie, nowiutkie buty.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego jest jedną z ważniejszych dat w moim kalendarzu. Dla mnie jest to okazja, aby podziękować Wam za to, że troszczycie się o mnie… zawsze… nie tylko wtedy, kiedy byłem chory i siedzieliście przy mnie w nocy, ale także wtedy, kiedy chodziłem na treningi z piłki nożnej, za opatrywanie zbitych kolan. Nigdy nie zapomnę waszych najgłośniejszych dopingów z ławki kibiców, kiedy grałem ważny mecz. Dziękuję za to, że gdy jestem wesoły, cieszycie się razem ze mną. Nigdy Was też nie zabrakło na apelach szkolnych, kiedy mówiłem wiersz, a na waszych twarzach pojawiał się uśmiech… było to dla mnie bardzo ważne.

Dostałem od Was to czego najbardziej mi do tej pory brakowało… waszą uwagę, czas i tych kilka prostych, ale szczególnych dla mnie pytań… „Jak ci minął dzień?”, „Co u Ciebie?”. To u Was nauczyłem się doceniać codzienne i rodzinne rytuały: wspólne posiłki, ich przygotowanie, wspólne gry w chińczyka czy wyprawy do lasu.

Dziękuję Wam za nauczenie i pokazanie mi części świata w której jest ciepło i miłość, dziecko i rodzic… w której jest RODZINA, RODZINA ZASTĘPCZA.

Dziękuję


Tuliszków: Komputery dla szkół podstawowych
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn z narkotykami

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 06 lutego 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.