Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

TOP 5 eko-aplikacji – jak być lepszym dla planety?

eko

Nowe technologie mogą pomagać nam być lepszym nie tylko dla samych siebie, ale także dla planety. Na rynku dostępnych jest mnóstwo aplikacji, dzięki którym m.in. można mądrze jeść i kupować, tym samym przyczyniając się do ochrony środowiska naturalnego. Jak działają i które z nich są najpopularniejsze? Poniżej TOP 5 eko-aplikacji, z których warto korzystać.

Foodsi oraz Too Good To Go

Zarówno Foodsi, jak i Too Good To Go to aplikacje znane i chętnie wykorzystywane nie tylko przez te osoby, którym zależy na byciu lepszym dla naszej planety, ale również przez tych, którzy chcą zaoszczędzić. Za ich pośrednictwem można kupić paczki z jedzeniem w obniżonej cenie. W większości przypadków są to pakowane produkty spożywcze, którym zbliża się data ważności, ale na dany moment jak najbardziej są jeszcze zdatne do spożycia. W paczkach mogą znaleźć się również wybrakowane produkty, a nawet całe posiłki. Obie aplikacje są bowiem chętnie wykorzystywane nie tylko przez sklepy, ale także cukiernie, piekarnie, restauracje czy hotele. Wystawiają one tam posiłki, które danego dnia najpewniej by się im już nie sprzedały.

article thumb

Bez wątpienia są to przydatne narzędzia, dzięki którym można kupić więcej za mniej, jednocześnie ograniczając marnowanie żywności. Niestety, wiele sklepów i restauracji zapomina o idei przyświecającej aplikacjom i traktuje je jako miejsce, gdzie mogą dodatkowo zarobić. Tym samym zdarza się, że deklarowana wartość paczek jest zawyżana, a produkty, jakie się w nich znajdują nie zawsze nadają się jeszcze do wykorzystania. Warto jednak się nie zniechęcać. Każdą paczkę, która budzi wątpliwości, można w łatwy sposób zareklamować.

Sprawdź także: Najlepsze eko-aplikacje, aby być lepszym dla planety

Dobre zakupy oraz Good On You

Nie da się ukryć, że to co kupujemy, ma ogromny wpływ na środowisko i to pod różnymi względami. Znaczenie mają wykorzystane materiały, techniki produkcji, a także standardy pracy i ekonomia społeczna. Zwykłemu konsumentowi trudno jest samemu ocenić czy dana firma działa na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Często wymaga to bowiem jej dokładnego przeanalizowania. Z pomocą przychodzą jednak aplikacje Dobre zakupy oraz Good On You.

Dobre zakupy to narzędzie, dzięki któremu można znaleźć oceny firm produkujących żywność, kosmetyki, artykuły higieniczne, zabawki czy środki czystości, które są wynikiem dokładnej analizy technik produkcji, stosowanych surowców, standardów pracy czy też wielkości śladu węglowego. Wszystkie marki są oceniane w dwóch kategoriach. Pierwszą z nich jest ekologiczna, natomiast drugą społeczna. Good On You to aplikacja, która działa na podobnej zasadzie, tyle tylko, że można znaleźć w niej oceny głównie marek modowych.

Zdrowe zakupy

W naszym TOP 5 eko-aplikacji nie mogło zabraknąć narzędzia, które pozwala na szybkie wyszukiwanie produktów o jak najlepszym składzie. Zdrowe zakupy to aplikacja, dzięki której z łatwością można znaleźć pełnowartościowe, a co najważniejsze organiczne i niskoprzetworzone produkty, które są zdrowe zarówno dla nas samych, jak i dla naszej planety.

article thumb

Więcej ciekawych treści na Uzdalnieni.pl

Tuliszków: II Lubuski Festiwal Judo w Międzyrzeczu
Rola agentów importowych w procesie sprowadzania s...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.